Sağlık

Yüzdeki Dikiş İzlerini Yok Etmek İçin Doğal Kür Tarifleri

Yayınlayan Benim Kalemimden

Dikiş ve Yara İzlerini Giderici Bal Maskesi

Malzemeler

2 çay kaşığı kabartma tozu

2 çay kaşığı bal

Uygulama

Yukarıda sayılan malzemeler iyice karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Ardından hazırlanan karışım yara bulunan bölgeye sürülür. Üzerine de orta sıcaklıkta ısıtılmış bir havlu yüze kapatılarak havlu soğuyana kadar bekletilir. Daha sonra krem uygulanan cilt temizlenir. Haftada 2 ya da 3 kez uygulama yapılabilir. Balın içeriğinde bulunan nemlendirici etkisi ile yüzdeki izlerden daha hızlı kurtulmak mümkün. Kabartma tozu ise içeriğinde bulunan vitaminler sayesinde yüzün yağ dengesini sağlar.

Yara İzlerini Giderici Krem Tarifi

Malzemeler

1 salatalık

1 yumurta

Uygulama

1 adet salatalık iyice blenderden geçirilir yoksa rendelenir. Daha sonra rendelenmiş salatalığın içine bir adet yumurta eklenerek krem kıvamına gelene kadar karıştırılır. Evde hazırlanan krem; dikiş izinin ya da yara izinin bulunduğu bölgeye sürülerek 15 dakika hafif kuruyana kadar bekletilir ve sonra da yıkanır.

Peeling Tarifleri

Çubuk Tarçın Etkisi

Bir adet çubuk tarçını, bir bardak suda kaynatıp soğuduktan sonra cildinize uygulayın.

Zeytinyağı Etkisi

Doğal zeytinyağını pamuğa bir kaç damla dökerek dikişli yerlere uygulayın. Zeytinyağının içeriğindeki antioksidan özelliği, E ve K vitaminleri ile ciltteki yara, kızarıklık, iz gibi durumlardan kısa sürede kurulmayı sağlayacaktır. Eğer gece yatmadan önce bu yöntemi uygulayıp yatılır ise daha hızlı sonuç verecek bir yöntem olacaktır.

Yazar Hakkında

Benim Kalemimden

Turkceblog.com yazarı

Bir Yorum Yazın