Yılbaşında Keyifle İzleyebileceğiniz 7 Harika Film


Yılbaşında Keyifle İzleyebileceğiniz 7 Harika Film

2017  Yılının son günlerindeyiz ve pek çok insan şimdiden yılbaşında neler yapacağını düşünmeye başladı bile. Bugünkü yazımızda, sizin için ne yapabileceklerinize dair değil de; daha çok evde yılbaşı kutlamaya elverişli bir teklif sunmaya gayret edeceğiz. Son dönemde yılbaşı organizasyonlarının artışı hepinizin malumu, ancak aynı zamanda magandaların ve pek çok olayın oluşu da öyle. Bu sebepten, evde yılbaşı geçireyim; hiç gerek yok gerginliğe, diyen pek çok insan için bugün yılbaşında keyifle izleyebileceğiniz 7 harika film önereceğiz. Siz de, evde arkadaşlarınızla yahut ailenizle keyifli vakit geçirmek, aynı zamanda butik bir yeni yıl kutlaması yapmak istiyorsanız; bu filmlerin kesinlikle ilginizi çekebileceğini belirtelim.

 

Ek olarak belirtmek gerekiyor; yılbaşında, yılbaşı temalı filmler izlenir teminden hayli uzaklaştığımız bir film listesi oldu ve böylesi çok daha güzel oldu, zira keyifle izleyebileceğiniz harika filmlerin hepsi, yılbaşı temalı değil.

 

1. Yüzüklerin Efendisi Serisi

O, tüm zamanların en iyi filmlerinden bir tanesi ve yılbaşında var olan dünyamızdan uzaklaşmak isteyenler için şüphesiz ki biçilmiş kaftan. Sizleri, bambaşka bir evrene taşıyan ve birkaç saatliğine günümüz dünyasından uzaklaştıran Yüzüklerin Efendisi serisinin her filmi ayrı bir başyapıt ve şüphesiz arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz en güzel filmlerden bir tanesi bu olabilir. IMDB üzerinde tüm zamanların en çok beğenilen filmlerinden bir tanesi olan Yüzüklerin Efendisi; tüm ırklara hükmedebilecek güçte bir yüzüğün yok edilmeye çalışılma hikâyesi.

2. Evde Tek Başına Serisi

Yılbaşında, yılbaşı temalı film izlenir yahu; olur mu Yüzüklerin Efendisi! Diyenler içinse, yılbaşı temalı bir teklif sunalım. Evde Tek Başına serisi, özellikle çocukluğumuzdan hatırladığımız harika detayları bizlere hatırlatan bir film ve arkadaşlarınızla güzel bir yılbaşı kutlamasında kesinlikle kullanılabilir. Bakıldığında, yılbaşında kutlamalara giden ailenin evde unuttuğu bir çocuğun hikâyesini bizlere aktaran bir film de; seri içerisinde bulunuyor. Dilerseniz onu, dilerseniz seriden herhangi bir filmi seçerek, yılbaşında arkadaşlarınızla yahut ailenizle çok keyifli vakitler geçirebilmeniz mümkün görünüyor.

 

Bir çocuğun, evde yalnız başına kaldığında ve hırsız tehdidi ile karşılaştığında ne yapabileceğini görmek ister misiniz? Evde Tek Başına serisi, her bir filmde bizlere bu durumu aktarıyor ve ortaya inanılmaz bir komedi ve macera tufanı çıkıyor.

3. It (O)

2017 Yılında, yani biraz daha yakın zamanda çıkan harika bir korku filmi ile devam edelim. It, Stephen King’in romanından uyarlanan bir film oldu ve eleştirmenler tarafından oldukça beğenildi. Her şeye rağmen, izleyicilerin ekşisözlük gibi platformlarda sunduğu kötü yorumlar bulunsa da, It yahut Türkçe çevirisi ile “O”, kesinlikle arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz muhteşem bir korku filmi olabilir.

 

Yedi farklı çocuğun hikâyesini bizlere aktaran film; temelde Maine’de bulunan küçük bir kasabada geçiyor ve burada Pennywise adında bir canavar var. Bu canavarın palyaço biçimindeki görüntüsü ise; asıl ironik ve korkutucu yön denebilir. Palyaçolardan ürken hemen herkesin izlemesi gereken bu film, yılbaşında izlenebilecek filmler serimize girmeyi hak ediyor.

4. Hızlı ve Öfkeli Serisi

  1. Gary Gray’in yönetmenliğini yaptığı bir film olan Hızlı ve Öfkeli 8, 2017’nin en çok izlenen filmleri arasına girmeyi başarmıştı; Paul Walker’ın ölümünün ardından dahi gelen bu başarının sırrı ise şüphesiz filmin tarafınıza muhteşem bir görsel şölen sunması. Macera ve güldürü niteliği bol, aynı zamanda gerilim ve aksiyon dozu yüksek diziler arıyorsanız; Hızlı ve Öfkeli’nin son filminin yılbaşı için biçilmiş kaftan olduğunu belirtebiliriz.

5. Çılgın Hırsız Serisi

Çılgın Hırsız, muhteşem bir animasyon filmi ve bu yıl üçüncüsü sinemalardaydı. Bu animasyonu orijinal yapan ve popüler kılan en önemli etmen ise; Minyonlar! Minyon adlı animasyon karakterlerini sinemada gören tüm çocuklar ve şüphe yok ki pek çok genç oldukça seviyorlar; hatta bu popülarite, minyonların kendi filmini yapmasını bile sağlamıştı. Yılbaşını ailenizle geçirmeyi planlıyorsanız; tavsiyemiz Gru ve minyonların harika maceralarına tanık olmanız yönünde. Hem eğlenebilmek hem de iyi ve kötünün anlamını bir kez daha kavrayabilmek, yahut çocuklarınıza kavratabilmek adına; yılbaşı adına önerimiz, Çılgın Hırsız serisi!

6. Harry Potter Serisi

Yılbaşı temalı filmlere geri dönecek olursak, Harry Potter serisinin de biçilmiş kaftan olduğunu ve kurgusu yılbaşında geçen filmler kuşağından olduğunu hatırlatmak gerekir. Özellikle yılbaşında izlenecek filmler kuşağında, Harry Potter’ın ilk filmleri kesinlikle biçilmiş kaftan. Bu dünyadan, tıpkı LOTR’da olduğu gibi biraz uzaklaşmak isterseniz; yılbaşında arkadaşlarınızla birlikte ilk filmlerle büyük bir nostalji yaşayabilirsiniz.

 

Ayrıca, spin-off biçiminde devam eden Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar? Filmi de; izlenecek filmlerden bir tanesi olabilir.

7. Buz Devri Serisi

Özellikle ilk filmi kült olarak kabul gören ve yetişkin yahut çocuk fark etmeksizin herkes tarafından severek izlenen bir film olan Buz Devri serisi de; tüm zamanların en iyi animasyon filmlerinden bir tanesi. Yılbaşında, ailenizle birlikte sıcak bir gün geçirmek istiyorsanız; eşiniz ve çocuğunuz ile birlikte bu harika animasyonu izleyebilir, dostluğun ve arkadaşlığın önemini bir kez daha çocuğunuza kavratabilirsiniz.

 

İlk filmde, Sid, Kaplan Diego ve Mamut Manny’nin harika maceralarını izleyeceğimiz film; ikinci ve üçüncü serilerinde de aynı maceraya devam eder nitelikte ve her seferinde çok komikler!

Mutlu Yıllar!


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yılbaşında Keyifle İzleyebileceğiniz 7 Harika Film

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format