WhatsApp, 1.5 Milyar Aylık Kullanıcı Sayısına Ulaştı


Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 1.5 milyar etken kullanıcı sayısına ve günlük 60 milyar mesaja ulaştı.
Günümüzde en etken kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp, 2017’nin dördüncü çeyreğinde elde etmiş olduğu verileri paylaştı. Yeni bilgilere gore WhatsApp günlük 1.5 milyar etken kullanıcıya sahipken kullanıcılar, her gün toplamda ortalama 60 milyar mesaj gönderiyorlar.


Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg’in açıklamalarına bakılırsa WhatsApp, aylık 1.5 milyar aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Bundan birkaç yıl önce 19 milyar dolara facebook tarafınca satın alınan WhatsApp, parasını misliyle çıkarmış benzer biçimde gaslıküyor. WhatsApp’ın ne kadar hızlı yetiştiğinü açıklamak için Temmuz ayında açıklanan listelere bakabiliriz. Temmuz ayında WhatsApp’ın 1.3 milyar aylık kullanıcısı, 1 milyar da günlük etken kullanıcısı vardı. 2014’te ise aylık kullanıcı sayısı 450 milyonken, gmeşhurk kullanıcı 315 milyonda kalıyordu. Yalnızca 4 yıl içerisinde ortalama 3 katı büyüyen uygulama, bu büyümesine büyük bir hızla devam edecek gibi duruyor.


WhatsApp dışında Instagram hakkında da veriler paylaşan Zuckerberg, hikayeler özelliğini maksimum kullanan ilk iki uygulamanın sırasıyla Instagram ve WhatsApp bulunduğunu açıkladı. Hikayeler özelliğinin mucidi Snapchat’in günlük 178 milyon öykü paylaşımı varken, bu sayı Instagram’da 300 milyona ulaşıyor.

Facebook, WhatsApp’ı satın alarak olası bir rakibi silmiş oldu. Facebook Messenger’da 1.3 milyar aylık kullanıcı bulunuyor. Şirket 19 milyar dolar ödeyip de satın almasaydı, WhatsApp muhtemelen Google tarafınca satın alınacaktı ve facebook, bu sebepten ötürü çok sağlam bir rakibi de karşısında bulacaktı.

WhatsApp, bunca yıldan beri para kazanma konusunda sakin kaldı, ancak sonucunda WhatsApp Business ile bu platformdan da para kazanılacak. Peki, sizce 2018’in sonuna kadar WhatsApp’ın aylık kullanıcı sayısı ne kadar artış gösterir? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp, 1.5 Milyar Aylık Kullanıcı Sayısına Ulaştı

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format