Vücut Tipine Göre Ceket Seçimi


Sonbahar ve kış ayları modasının vazgeçilmezi ceket modelleri renk renk, model model karşınıza çıkmaktadır. Deri, kot modelleri şıklığınıza şıklık katacak. Başkasında görüp beğendiğiniz ya da askıda hoşunuza giden ceketler üzerimizde istenildiği gibi durmayabiliyor.  Vücut tipine bakılmaksızın alınan ceket bir iki sevmeden giymenin ardından dolapta bekliyor uzun yıllar.

 

Vücut Tipinize Uygun Ceket Nasıl Seçilir?

Eğer kum saati bir vücut tipiniz varsa bu ince bir bele sahip olduğunuzu gösterir, bu avantajı kullanarak bel inceliğini gözler önüne sermek için beli kemerli ve dar ceketler tercih edilmesi gerekir.  Eğer elma vücut tipine sahipseniz; üst kısmı üzerinize tam oturan alta doğru bollaşan kemerli uzun ceketler tercih etmelisiniz bu tip ceketler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.  Eğer armut tipi vücuda sahipseniz bu kalçalarınızın geniş olduğunu gösterir ve dikkat çekilmesi gereken ve ön plana konulması gereken yerin üst bedeniniz olduğu anlamına gelir, dolayısıyla üst kısmı desenli, detaylı, taşlı yani göz alıcı olması sizin için avantajdır. Üst kısmı oturan alta doğru bollaşan modeller tam sizin için. Ve en zor vücut tipi olan dikdörtgen vücut tipine sahipseniz omuzlarınız ve kalça oranınız eşit olacağından hatlarınızı daha belirgin gösterecek daha dar modeller tercih etmelisiniz.

 

Ayrıntılı olarak kamufle etmek istenilen bölgelere değinecek olursak; eğer göbeğiniz varsa bunu gizlemek için öncelikle geniş kemerli ceketlerden kaçınmak gerek. Amaç burada vücuda kum saati tipi vermektir. Eğimli çizgiler tercih edilirse bu beli daha zayıf gösterir. Eğer geniş bir göğüsse sahipseniz ve bunu saklamak istiyorsanız üst bölgesi daha sade ve sakin modeller tercih etmelisiniz özelliklede kürklü modellerden kaçınmalısınız. Eğer kalça ve basen genişliği probleminiz varsa çok kısa ve fermuar kapandığında çok vücuda yapışan modeller tercih etmemeniz gerek.  Bunu önlemek için sık ve ince dikişli ceketler tercih edilmeli.  Bacak boyu kısa olanlar içinse önerilen ceket modeli çok uzun olmayan, bel hizasını geçmeyen ve bel bölgesinde detayı bulunan ve dikkatleri tek noktada toplayarak bacak boyunun kısalığını kamufle edebilecek.  Bacak boyunun kısalığı kadar çok uzun boylu olmakta avantajdan çıkıp dezavantaj olabiliyor kıyafet seçimlerinde. Eğer çok ince ve uzun bir yapınız varsa uzun diz altı ceket modelleri vücut tipinize en uygun olacaktır.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vücut Tipine Göre Ceket Seçimi

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format