Vatan Şaşmaz kimdir?


Vatan Şaşmaz Kimdir?

Doğum 8 Ocak 1974
İstanbul Türkiye
Vefat 27 Ağustos 2017
İstanbul Türkiye
Milliyet  Türkiye
Meslek Sunucu,Fotomodel
Etkin yıllar 1949-2007
Evlilik(ler) Nurşen Kocayaş
14 Temmuz 2011Yasemin Adalı
13 Eylül 2015
Çocukları     – – —–

1974 senesinde dünyaya gelen Vatan Şaşmaz aslen Çanakkalelidir.

Vatan Şaşmaz Çapa Ortaokulu, Şehremini Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. 2002 yılında Çocuklar Duymasın dizisine Engin karakteri ile oyunculuk hayatına adım atan Vatan Şaşmaz Magazin Gazetecileri Derneği tarafından en iyi erkek sunucu seçilmiştir.

Bir çok programın sunuculuğunu yapan Vatan Şaşmaz oyunculuk kariyerindede yine bir çok dizide rol almış son olarak yazarlığa adım atmış ve Öteki Yüzüm Gri isimli bir kitap yazmıştır.

Günümüzde birçok TV kanalındaki programlarda ve çeşitli organizasyonlarda sunuculuk yapan Vatan Şaşmaz, bir süre boyunca TRT Spor’da yayınlanan Taraftar Yarışıyor adlı programı sunmuştur.

Öte yandan bir süre boyunca da TV em kanalında yayınlanan Vatan Mutfağı adlı yemek programını sunmuştur.

Eğitim hayatı ve ilk iş girişimi

Vatan, Çapa Ortaokulu’ndan mezun oldu. Lise eğitimine Pertevniyal Lisesi ile başladı ve Şehremini Lisesi’nde devam ederek mezun oldu. Üniversite için seçimini İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden yana kullandı.

Ancak Vatan idealindeki bölümün bu olduğundan emin değildi. 1996’da üniversiteden ayrıldı ve borsacı, yatırım danışmanı ve dealer olarak çalışmaya başladı.

Üniversite zamanları modellik

Vatan üniversiteye başladığında bir yandan ileride neler yapacağı konusunda henüz kararını vermemişti. İçinden bir ses farklı şeyler yapmasını söylemişti belli ki, Vatan 1993’te üniversiteyle birlikte bir mankenlik ve fotomodellik ajansına kaydoldu ve çalışmaya başladı.

Dönüp kendine bir kere daha baktıracak kadar yakışıklıydı, hele gülüşü, muhtemelen ona bütün kapıları açan o tatlı gülüşüydü. Fotomodelliğin arkasından reklam filmleri, video klipler geldi. Vatan, heyecanlı bir genç olarak yolunda ilerliyordu.

Televizyon yüzü, Vatan Şaşmaz

Vatan, ajansla başlattığı çalışmalarını televizyona yöneltmeye karar vermişti. Erkeklere özel, kültür, sanat, yaşam, magazin programı niteliğinde, “Erkekler Kulübü” adını verdiği bir format hazırladı ve Kanal 6’ya sundu. Kabul edildi ve Vatan, 1998’de hazırladığı programı sunmaya başladı.

Programın 13. Bölüm çekiminde 17 Ağustos depremi oldu ve Vatan depremin bir gün sonrasında canlı yayına çıkmak zorundaydı. Bu program 75 bölüm çekildi. 2000’de Vatan ATV’den “Sabah Keyfi” için teklif aldı ve yeni kanalına geçiş yaptı.

En İyi Erkek Sunucu, Vatan Şaşmaz

Vatan, Melike Öcalan ile birlikte “Sabah Keyfi” programını 4 yıl boyunca 875 bölüm sundu. Sabah programının gülen yüzüydü.

Bunun yanında 9 yıl boyunca da magazin programı ”Özel Hat”ı sundu.  Bu program ile Magazin Gazetecileri Derneği onu “En İyi Erkek Sunucu” ödülüne layık gördü.

Vatan Şaşmaz, ayrıca bütün etkinliklerin, ödül törenlerinin de aranan ismi olmuştu. O, Türkiye’nin güler yüzlü sunucusuydu.

İlk oyunculuk performansı

Vatan, oyunculuğa ilk adımını 2002’deki “Çocuklar Duymasın” dizisindeki Engin rolüyle attı. Bu adım onu uzun soluklu ve sağlam adımları olan bir yolculuğa çıkarmıştı, çünkü bu dizi tam 10 yıl sürdü ve Vatan ilk 2 yılında dizinin Engin karakteri olmaya devam etti. Bu rol ile oyunculukta yetenekli olduğunu kanıtlamıştı.

Bu performanstan sonra Vatan’ın yolu açılmış oldu. “2004’te Avrupa Yakası, 2005’te Çılgın Yuva ve Belalı Baldız, 2006’da da Aynı Çatı Altında, 2007 Dudaktan Kalbe, 2008 Yalancı Romantik, 2009 Kandıramazsın Beni, 2010’da tekrar Çocuklar Duymasın, 2012’de İşler Güçler” gibi projelerde rol aldı.

Vatan Şaşmaz’ın rol aldığı projeler

2006 senesinde Aynı Çatı Altında
2005 senesinde Belalı Baldız : Konuk Oyuncu
2005 senesinde Çılgın Yuva : Ati karakterini oynamıştır
2004 senesinde Avrupa Yakası : Konuk Oyuncu
2002 senesinde Çocuklar Duymasın : Engin karakterini oynamıştır

27 AĞUSTOS 2017 TARİHİNDE ÖLDÜRÜLDÜ

Beşiktaş’ta ünlü bir otelde Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından vurularak öldürüldü. Aker daha sonra intihar etti.

Şaşmaz’ın sırtından vurulduğu, Aker’in de başına ateş açarak intihar ettiği tespit edildi.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vatan Şaşmaz kimdir?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format