Uygulamaları kurmadan deneyin


Google kendisi oyun geliştirmese de, Android ve Play Store ile birlikte en büyük geliştirici platformunu destekliyor. Games Developer Conference’a katılan şirket, “Instant App” özelliği ile oyunları indirmeden önce mağaza içinden deneyebileceğiniz bir özelliği daha önce tanıtmıştı. Geçen yıl geliştiricilere açılan özellik, her geçen gün daha fazla oyun tarafından destekleniyor. Instant App sayesinde mağaza üzerinden bir çeşit “demo” tecrübesi edinebilirsiniz.

“Şimdi dene” tuşu şu an sınırlı sayıda oyun tarafından destekleniyor. Bu oyunlar arasında Clash Royale, Words With Friends 2, Bubble Witch 3 Saga, Final Fantasy XV: A New Empire, Mighty Battles ve Solitaire bulunuyor. Bu oyunların tümünü sadece Play Store’u ziyaret ederek deneyebilirsiniz.

Google Play ürün müdürü Jonathan Karmel bu özellik sayesinde oyuncular ve oyun arasındaki engelleri azaltmayı hedeflediklerini söyledi. Örneğin bir arkadaşınıza Clash Royale ile “klanıma katıl” isteği yolladığınızda, arkadaşınızın sadece linke dokunması ve “şimdi dene” seçeneğini seçmesi yeterli. Bu sayede oyunun indirilmesi, kurulması ve yamalanması gibi aşamalar tamamen ortadan kalkabiliyor.

Google, gelecekte bu özelliği kullanan oyun ve uygulamaların sayısının çok daha fazla olmasını hedefliyor ve bunun için geliştirici araçlarını sürekli olarak yeniliyor.

Önceki HaberBitdefender ve Crypttech Güçlerini Birleştirdi Sonraki HaberGalaxy S9 İlk Düşüşte Çatladı!

 

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamaları kurmadan deneyin

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format