Ultrashape İle Zayıflama


İnsan vücudunda iki tip yağ dokusu mevcuttur. Bunlardan ilki visseral yağ dokusu olup organların etrafını sarmaktadır. İkincisi ise subkutan yağ dokusudur ve cildin altındaki tabakayı oluşturur. Doğru beslenme ve düzenli egzersiz programları ile visseral yağ yoğunluğunu azaltmak mümkündür. Fakat subkutan yağ fazlalığının giderilmesi zordur. Ultrashape, işte bu diyetle yoğunluğu azaltılamayan, dirençli subkutan yağ dokusunu hedef alır ve bu bölgedeki yağları parçalar.

 

Ultrashape İle Zayıflama yöntemi ultrasonografik ses dalgaları ile cilt altında fazlalık oluşturan yağ hücrelerini parçalanmasına yardımcı olup vücut içerisinde işlenip nihayetinde vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan, girişimsel olmayan bir vücut şekillendirme yöntemidir. Ultrashape’in kullanımı Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi tarafından onaylanmıştır. Liposuction denilen ve halk arasında yağ aldırma operasyonundan farkı, bu işlemin herhangi bir narkoz gereksinimi olmaksızın yapılabilmesi, ağrısız olması ve herhangi bir kesi yada dikiş izinin olmamasıdır.

 

Bir seansı yaklaşık olarak 1-1,5 saat kadar süren Ultrashape terapi süresi uygulanan bölgenin genişliğine ve yağ dokusu kitlesinin fazlalığına göre değişebilmektedir. En sık uygulandığı vücut bölgeleri, bel bölgesi, karın çevresi, basenler ve kalça bölgesidir. Tedaviye yanıt ilk seanstan 2 hafta sonra alınmaya başlansa da, en iyi sonuç için, vücuttan yağ hücrelerinin ancak temizlenebildiği 2 haftalık aralıklarla yapılan 3 seanslık terapiyi tamamlamak gerekmektedir. Tedavinin uygulandığı yağ hücreleri tamamen hasra uğradığı için bu hücrelerde tekrardan büyüme gözlenmez, fakat komşu diğer hücrelerin boyutunda artış gözlenebilir. Bu nedenle, tedavinin kalıcı olabilmesi için Ultrashape ile birlikte diyet ve egzersiz programlarını içeren sağlıklı yaşam programlarının uygulanmasında yarar vardır.

 

Ultrashape’in uygulandığı bölgede herhangi bir damar ya da sinir hasarı gelişmediği için, işlemden sonra o bölgede ağrı, hissizlik, morarma gibi belirtiler görülmez ve hastalar gündelik yaşamlarına devam edebilirler.

 

Ultrashape’in uygulanamayacağı kişiler listesinin başında hamileler gelmektedir. Bunun haricinde, parçalanan yağ hücreleri vücuttan böbrekler ve karaciğer yoluyla metabolize edilip uzaklaştırılacağı için, böbrek ve karaciğer yetmezliği olan kişilerde uygulanmamalıdır.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ultrashape İle Zayıflama

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format