Sütlü Kahvenin Faydaları


Sütlü Kahvenin Faydaları

sütlü kahve anlami-nedir.com

Bol köpüklü sütlü kahve atalarımızdan miras kalan en önemli şeylerimizden biridir. 7’sinden 70’ine herkes tarafından bolca içilen, hatta hastaları olan sütlü Türk kahvesinin bir çok faydası bulunmaktadır. Anlaşılacağı gibi sadece lezzetiyle değil faydaları ile de ön plana çıkmaktadır. Faydalarına göz atacak olursak;

  • Stresi Azaltır Depresyondan Kurtarır

Evet yanlış okumadınız. Sütlü kahvenin yaydığı hormonlar ile birlikte stresi azaltıcı bir etkisi bulunmaktadır. Kahvaltınızdan sonra içeceğiniz bol köpüklü bir sütlü kahve ile güne çok daha iyi başlayabilirsiniz.

  • Zayıflatma Etkisi Bulunmaktadır

İçerisinde bulundurduğu kafein sayesinde vücudunuzun daha hızlı çalışmasını sağlayarak, metabolizmanızı hızlandırarak yağ ve kalori yakımına yardımcı olur. Bu sebepten dolayı az miktarda da yardımı bulunsa da sütlü kahvenin zayıflatma etkisinin olduğunu da söyleyebiliriz.

  • Tok Tutar

Sütlü kahve içerisinde bulundurduğu kafeinin yanı sıra bol miktarda protein ve karbonhidrat da bulundurmaktadır. Bu da gün içerisinde bizi tok tutmasını sağlamaktadır.

  • Sütlü Kahve ile Tatlı Krizlerine Son

Eğer tatlı krizlerine yatkın biriyseniz, gün içerisinde canınız bolca miktarda tatlılar çekiyorsa ve bol miktarda tüketiyorsanız bundan da şikayetçi iseniz çözümünüz burada. İçerisinde süt bulunduğu için sütün içerisindeki laktoz sayesinde vücudumuzun ihtiyacı olan laktoz seviyesini sütlü kahve ile sağlayabiliriz. Bu da gün içerisinde tatlı tüketmemize yani kilo almamıza engel olur.

  • Kalorisi Oldukça Düşüktür

Kilo almamaya gayret gösteren, kalori hesabı ile beslenmesini sürdüren bireylerin de sütlü kahveye ön yargıyla yaklaşmasına gerek yoktur. Yetişkin bir bireyin günlük kalori ihtiyacı 2000 ila 3000 kalori arasındadır. Bir fincan sütlü türk kahvesi aşağı yukarı 30 kaloriye denk gelmektedir. Yani günlük almamız gereken kalori miktarının 100’de 1i kadarına denk gelir. Bu da önemsenecek bir miktar değildir. Gönül rahatlığı ile sütlü kahvenizi yudumlayabilirsiniz.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sütlü Kahvenin Faydaları

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format