SKYPE GRUP KONUŞMALARINDA SESLİ BİLDİRİMLER NASIL İPTAL EDİLİR?


Skype kullanırken grup konuşmalarında sürekli tekrar eden bildirimlerin seslerinden rahatsız oluyorsanız, bildirimleri kolayca susturabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, dahil olduğunuz grup konuşmasının metin girişi alanına /alertsoff yazarak enter tuşuna basmaktır. Bu komutu gönderdiğinizde artık bildirim seslerini kapatmış olursunuz.

Skype Grup Konuşmalarında Sesli Bildirimleri Yeniden Açmak

Grup konuşmasından biraz uzaktaysanız ya da ara verdiyseniz, bildirimleri yeniden aktif etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken tek şey, daha önce /alertsoff yazdığınız gibi, grup konuşmasının metin girişine /alertson yazarak enter tuşuna basmaktır. Böylece bildirim sesleri yeniden aktif olacaktır.

Skype Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Skype, facebook ve whatsapp’a artı olarak bazı tercih edilen özellikler barındırmaktadır ve özellikle iş konuları görüşülürken yoğun olarak kullanılabilmektedir. Her şeyden önce harici bir uygulamadır ve birincil işlevi sosyalleşmek değil, iletişimdir. Dolayısıyla birebir ya da grup iletişimi konusunda oldukça gelişmiş bir uygulamadır.

Skype uygulamasını bir telefon numarası ile bağlayarak internet bağlantınız olduğunda Skype kullanarak arama yapabilirsiniz. Bir telefon numarasını, karşınızdaki kişi Skype kullanmıyor bile olsa Skype ile arayabilirsiniz. Bu özellikle yurtdışı iletişimlerde sıkça kullanılan, telefondan telefonu aramaya göre daha ekonomik bir yöntemdir.

Skype özellikle iş profesyonelleri tarafından sunumlar ya da projeler üzerinde çevrimiçi toplantı yaparken kullanılmaktadır. Çünkü Skype ayrıca masaüstü görüntüsü paylaşmaya, power point sunumu yayınlamaya da imkan tanımaktadır. Grup konuşmasına katılan herkes, masaüstü görüntüsünü paylaşan birinin sunumunu izleyebilir ve konuşmaya da katılabilir. Skype şuanda 10 kişiye kadar aynı anda görüntülü konuşma hizmeti sunmaktadır ve bu sayede bir çok uygulamanın önüne geçmektedir. Herkes bir Skype kullanıcı adı edinerek ya da microsoft hesabını kullanarak Skype kullanmaya ve tüm üstün özelliklerinden faydalanmaya başlayabilir.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SKYPE GRUP KONUŞMALARINDA SESLİ BİLDİRİMLER NASIL İPTAL EDİLİR?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format