Şifalı Bitkiler


Her hasta olduğumuzda ilaçlar alırız ve bunu sanki biraz da abartırız. Üstelik ilaçları doktora gidip yazdırmak yerine, kendimizi doktor ve eczacı zanneder, uygun gördüğümüz ilacı dolaptan alarak düşünmeden kullanırız. Gerektiğinde ilaç kullanmak elbette doğru bir davranış fakat unutmamalıyız ki kullandığımız her ilaç aslında doğada bulunan bitkilerden üretilmektedir. Doğadaki her bitkinin içerisinde bulunan gerekli özler ve maddeler alınarak kullandığımız ilaçlar üretilmektedir.

Her bir bitkinin aslında bir yada birden fazla faydası bulunmaktadır. Bunları gerektiğinde kaynatarak, bazen ise suyunu çıkartarak yada direkt yiyerek hastalıklardan korunabilir yada hastalıklara yakalandığımızda tedavi olabiliriz. Bu şifalı bitkiler saymakla bitmeyecek çokluktadır.

Örneğin zencefil bitkisi. Genelde soğuk algınlıklarına birebirdir. Öksürük sorunu yaşayan ve soğuk algınlığı ile karşı karşıya kalan çocuklar ve yetişkinlerde rahatlıkla kullanılabilir ve oldukça şifa vericidir. Elbette sadece soğuk algınlığı için değil, bu şifalı bitki aynı zamanda kuvvetli bir antioksidandır, kolesterolün dengelenmesinden, mide rahatsızlıklarına kadar bir çok rahatsızlıklarda kullanılmaktadır.

Yada şifalı bitkilerden bir diğeri çörek otu. Hadisi şeriflerden bildiğimize göre ölüm hariç her derde devadır demiştir peygamber efendimiz. Virüsler, mantarlar, mikroplar ve bakterilere karşı çok etkilidir. Özellikle kansere karşı koruyucu özelliğe sahiptir, kan şekerini dengeler, yorgunluk hissini alır uykuyu dengeler. Damar tıkanıklıklarının önlenmesinden, cinsel hastalıklara kadar bir çok hastalıkta ve tedavisinde kullanılır. Vücuttaki toksinlerin atılmasında da ciddi etkilidir. İdrar sökücü özelliği vardır ve safraya iyi gelir. Şifalı bitkilerden çörek otu ve yağının faydaları aslında saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Yine bir diğer şifalı bitki ise sarımsaktır. Sarımsak çok kuvvetli bir antibiyotiktir ve etken maddesi çok kuvvetlidir. Tansiyonun düşürülmesi ve dengelenmesinde, mantar hastalıkları tedavisinde, kurt ve solucan düşürme tedavilerinde, anti septik ve kolesterol düşürmede yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca yara tedavisinde, kurşun ve yılan ve böcek zehirlenmelerinde de kullanılabilmektedir.

Kainatta yaratılmış olan şifalı bitkileri doğru ve yerinde kullanmamız durumunda hem hastalıklara yakalanma riskini sıfıra kadar düşürmüş oluruz hem de hastalıklarla yüz yüze kalsak dahi bunların tedavisinde kullanabiliriz. Her hasta olduğumuzda ilaç almak yerine doğal beslenmeyi ve gerektiğinde tedavi amaçlı şifalı bitkileri kullanmayı hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz.

 

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şifalı Bitkiler

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format