Özel Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir


Özel sağlık sigortaları yaş, cinsiyet, risk faktörleri, mevcut rahatsızlıklar, sigortayı yaptıracak kişinin teminat beklentileri ve bütçesi gibi faktörler göze alınarak hazırlanan ve bir çok seçim alternatifi bulunacak şekilde paketler halinde sunulan garantilerdir. Genel bir sağlık güvencesi talebinden başlayıp her türlü sağlık garantisine kadar, bütçeniz doğrultusunda bir sigorta paketi edinebilirsiniz. Özel sağlık sigortaları yurtiçinde ve yurtdışında sizlere sağlık teminatları verirler. Bu teminatların fazlalığını ya da azlığını kendi ödemeyi tercih edeceğiniz primlerle kendiniz belirlersiniz.

Özel sağlık sigortası seçilirken ciddi bir araştırma yapılmalıdır. Hangi kuruluşun özel sağlık sigortasına başvuracağınız konusunda doğru kararı vermelisiniz. Bunun için kuruluşların sunduğu hizmetleri öğrenebilir ve müşterilerinin memnuniyet derecesi konusunda çevrenizden, internet bilgi alabilirsiniz. Haricen günümüzde bir çok firma özel sağlık sigortaları konusunda hizmet vermekte. Bu firmalar kuruluşları, kuruluşların sundukları imkanları ve talep ettikleri ücretleri bir birleriyle kıyaslayarak sizleri bilgilendirmekteler. Bu tür bir firmaya giderek sizin için en uygun olacak özel sağlık sigortasını seçebilir, içeriği hakkında bilgi edinebilir ve ne tür bir sağlık garantisi talep edeceğinize madde madde karar verebilirsiniz. Ücret kıyaslamaları yapıp, bütcenize ve beklentilerinize uygun olan kuruluşların sağlık sigortalarına yönelebilirsiniz.

Risklerinizi Düşünün

Özel sağlık sigortası edineceğiniz zaman ilk göz önüne almanız gereken sizin için sağlık konusunda risk içeren durumlar olmalıdır. Bir sağlık sigortasından neler beklediğinize karar vermeli ona göre tercih yapmalısınız. Örneğin eğer ufak tefek rahatsızlıklarda devlet hastanelerinde kuyruk beklemekten usandıysanız, ayakta tedavi teminatı içeren paketlere yönlenebilirsiniz. Ya da kaza riski yüksek bir meslekte çalışıyorsanız, kaza durumunda daha çok sağlık desteği teminatı veren özel sağlık sigortası paketlerine yönelebilirsiniz. Sürekli trafikteyseniz ve trafik kazası riskiniz y ada bu şekilde bir öngörünüz varsa trafik kazaları sonucu oluşan sağlık sorunları konusunda hassa teminatlar veren bir saülık sigortası da tercih edebilirsiniz. Her kuruluşun özel sağlık sigortası teminatları farklıdır. Beklentilerinize en uygun olanı araştırmalı ve özellikle güvenirliğinden emin olmalısınız.

 

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Seçilir

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format