Otomobil Satın Alırken


Teknolojinin dur durak bilmediği günümüz ortamında otomobil dünyası gelişmeleri de bundan nasibini aldı. Hemen her gün haberlerde ve internet dünyasında şahit olduğumuz gelişmelere araba üreticileri kayıtsız kalmıyor, hatta teknolojik gelişmelerin seyrini değiştiriyor. Bunlara en güzel örnek ise son geliştirilen Hybrid teknoloji. Arabaların elektrik ile çalışması prensibine dayanan bir mekanizma üretilerek devrim gibi bir alana geçiş süreci başladı ancak burada en önemli sorun petrol baronlarının bu gelişmelerden rahatsız olması.

Otomobil satın almadan önce belirlenen belli bir bütçe ile pazara çıkılması gerekiyor. Her model ve donanım farklı fiyatlarla satılmaktadır. Arabalarda yer alan donanımın yanında araba konusunda alabileceğiniz teknik desteğin varlığı, kaza yapılırsa arabanın yedek parçasının pahalı olup olmadığı, kullanım alanınıza göre arabanın uzun yol sürüş keyfinin nasıl olduğu, geniş bir aileye sahipseniz iç hacim ve bagaj hacim ölçülerinin büyük olup olmaması, yeni nesil araçlarda var olan otomatik vites özelliğinin olup olmadığı gibi birçok konuya değinmemiz gerek.

Araba satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik bize göre arabanın güvenliğidir. Olası kaza durumlarında araba sizin hayatınızı kurtaracak seviyede üstün özelliklere sahipse diğerlerinden bir adım öndesiniz. Emniyet kemerlerinden tutun da hava yastığı, fren sistemi burada belirleyici unsur. Diğer güvenlik belirleyici unsur ise arabanın dış yüzeyinde kullanılan malzemedir. Bu malzemeler üretim aşamasında ne kadar kaliteli yapılırsa fiyata da o derece etki ettiğini belirtmek isteriz.

Otomobillerde birçok sürüş keyfi özelliği de aranılan özellikler arasında. Geri görüş kamerası, güçlü ses sistemi, elektronik yan aynalar bunlara örnek. Yeni nesil gelişmiş araçlarda artık kontak mekanizması da çözüldü. Arabanızı anahtar takmadan sizi anlamasıyla araç çalışıyor. Otomobil almadan önce dikkat edilmesi gerekenleri iyi anlayıp pazara öyle gidin.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Otomobil Satın Alırken

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format