Online Driver Siteleri Var Mı?


Online Driver Siteleri Var Mı?

 

Günümüzde gerek bilgisayar üreticileri tarafından, gerekse donanımları üreten firmalar tarafından donanımlara özel yazılımlar çıkartılmakta. Bu yazılımlar olmadan cihazınızda bulunan veya tak çalıştır olmadan dışarıdan takılan donanımı stabil kullanamazsınız. Bu yazıda driverlarla ilgili sorun yaşadığınızda çözüme ulaşmak için çözüm adımlarını deneyebilirsiniz.

 

Donanım Kimlikleri Devid.info

Bu yöntem direkt olarak donanım kimliği üzerinden driver bulmanızı sağlar. Bilgisayar sağ tuş özellikler adımından aygıt yöneticisine geliyoruz. Buradan driverını bulmak istediğiniz aygıtın üzerine gelip sağ tuş özellikler diyoruz. Ayrıntılardan donanım kimliği kısmına geliyoruz. Burada yer alan ibareler aygıt donanım kimliğidir. Bu kısmı internet ortamında aratarak bulabilirsiniz. Genelde 3 4 satır farklı kimlik bulunabilir. İlk üç sıra işinizi görür. Donanım kimliklerini devid.info sitesinden aratarak bu sonuca çok daha hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

 

www.nodevice.com

 

Bu site üzerinden farklı cihazların yazılımlarına ulaşabilirsiniz. Yukarı kısımdan Google Search bağlantılı arama veya alt kısımdan kategori arama şeklinde kolayca yazılımlara ulaşabilirsiniz.

 

www.driverguide.com

Site içerisinde aygıt ismi veya model numarası üzerinden eşleştirme yaparak arama yapabilirsiniz. Ayrıca marka bazlı driver çözümü yine site içerisinde yer alıyor.

Bunlar driver aramanız için belli başlı yöntemlerdir. Fakat en iyi driver bulma yöntemi cihaz üreticisi firmanın destek kanallarıdır. Bu sayede herhangi bir güvenlik sorunu yaşamaz kullanmış olduğunuz driverın stabil çalıştığından emin olabilirsiniz. Cihazınızdan en iyi performansı sadece uygun driverla alabilirsiniz. Farklı driverlar büyük sorunları beraberinde getirebilir.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Driver Siteleri Var Mı?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format