Moda Haftası Nerede Yapılıyor?


Moda Haftası Nerede Yapılıyor?

Moda sevenleri, moda yazarlarını, mankenleri ve modacıları bir araya getiren moda haftaları yılın belirli zamanlarında büyük şehirlerde yapılan etkinliklerdir. Bu etkinlikler boyunca ünlü marka ve isimlerin yeni koleksiyonları podyumda sergilenir. Bu yeni parçaları taşıyan mankenler ise konsepte uygun yenilikçi saç ve makyajlarıyla boy gösterir.

 

 Dünyada Moda Haftaları

 

Her yıl ilkbahar/yaz ve sonbahar/kış olmak üzere iki dönem yapılan moda haftalarının nabzı Londra, Paris, Milano ve New York’ta tutulur. Yıl içerisinde iki sezonda da bu dört şehrin birbirini izleyen moda haftası etkinlikleri yapılır. Bu defilelerde yılın trendleri ve yenilikleri sunulur.

Türkiye’de Moda Haftaları

 

Türkiye’deki moda haftalarını takip etmek için büyük şehirlerin ”Moda Haftası/Fashion Week” adı altında yılda iki kere yapılan etkinliklerini takip edebilirsiniz. İstanbul Fashion Week, İzmir Fashion Week ve Ankara Fashion Week bu etkinliklerin öncü örnekleridir. Sonbahar/kış koleksiyonu genellikle eylül – ekim ayları arasında, ilkbahar/yaz koleksiyonu ise şubat – mart ayları arasında meraklısıyla buluşmaktadır.

 

           Moda haftalarında mekan seçimi olarak genellikle AVM, otel ve konser alanları tercih edilmektedir. 2017 İstanbul Moda Haftası 12-15 Eylül’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşmiştir. 2011’de Ankara Moda Haftası JW Marriott Hotel’de gerçekleşirken 2013 Ankara Moda Haftası AnkaMall’da yapılmıştır.

 

Defilelerin genel teması mevsimlik koleksiyonları tanıtmak olsa da bazen ayakkabı, çanta, gelinlik gibi konsepti farklı moda haftalarına da rastlamak mümkündür.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda Haftası Nerede Yapılıyor?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format