Moda Bloggeri Ne Demektir?


Moda Bloggeri Ne Demektir?

Blogger; ilgilendiği bir veya bir çok alandaki bilgilerini, deneyimlerini web sitesi üzerinden hedeflediği kitleye ulaştıran kişidir. Moda, spor, beslenme, kozmetik, sağlık gibi pek çok konu üzerinde yazılar yazarlar. Hobi olarak yapılabildiği gibi meslek haline getirilebilir.

Moda; belirli bir zaman içindeki, popülerliği fazla olan ve daha çok tercih edilen tarzlardır. Zamana ve mevsime göre değişkenlik gösterir. Kozmetik, kıyafet, ayakkabı, mobilya, yemek, dekorasyon, edebiyat, sanat, mimari gibi birçok konuyu içerisine alır.

 

 Moda Ve Blogger

 

Moda blogger; kurduğu blog ile moda konuları hakkında deneyimlerini ve bilgilerini paylaşan kişidir. Günümüzün modası, geçmiş yıllardaki moda, saç modası, makyaj modası, spor modası, kombin önerileri, ürün önerileri, trend renkler, mevsimlere göre moda, alışveriş önerileri gibi bir çok konuyu ele alırlar.

 

 Nasıl Moda Bloggerı Olunur?

 

İnternet üzerinden ücretsiz bir şekilde blog kurulabilir. Blog kurumu avantaj sağlayan birçok web sitesi vardır. Bunlardan bazıları; WordPress, Weebly, Blogcu, Blogger… Web sitesi seçiminden sonra isim belirlenir. Alan adı alınır. Blog kurulduktan tasarım yapılır ve yazılar paylaşılır. Takipçi kazanmak için tanıtım gerekir.

 

 Blogger Para Kazanır Mı?

 

Blog siteleri ile para kazılır ve meslek haline getirilir. Blog üzerinden para kazanmanın yolları; reklam eklemek, ürün tanıtmak, ürün satışı yapmak, birebir hizmet vermek gibi yöntemlerdir. Çeşitli markalar ile çalışmak, sponsorlukları kabul etmek ve yazılarınızı başkalarının paylaşmasına izin vermek gibi yöntemler ile para kazanımı sağlanır.

 

Takibi yüksek olan birkaç Türk Bloggeri….

1. Billur Saatçi

Kendisi içinde olduğu kurumsal hayatı bırakıp sevdiği işi yapmaya yönelip başarılı olan blogger’lardan. Blogunun her içeriğini kendi belirleyen ve her bir içeriğinde bize ilham veren Billur pek çok büyük markayla da iş birlikleri yürütmekte. Billur Saatçi’den ilham almak için; offnegiysem.com’u takip edin!

2. Buse Terim

Ünlü bir moda blogger’ı olmadan önce Fatih Terim’in kızı olarak tanıdık onu. Şimdi binlerce takipçiye sahip çok başarılı bir moda blogger’ı! Buse’yi kendi adını taşıyan web sitesinden ve Instagram’dan Buse Terim adıyla takip edebilirsiniz.

 

3. Can Direkli

Can Direkli’nin paylaşımları birer kısa hikaye gibi akıcılığıyla ve renkliliğiyle insanı kendisine bağlıyor. Can’ın bloğu; https://www.themagger.com/blogger-can-direkli/ ve Instagram’da https://www.instagram.com/candirekli/ adıyla kendisini bulup her paylaşımına tebessüm edebilirsiniz.

 

4. Damla Kalaycık

Tarzıyla birlikte hayatıyla da bize ilham veren Damla sadece bir moda blogger’ı değil aynı zamanda Fizik Mühendisliği okuyan biri. İki iş aynı ayna yapılmaz diyenlere duyurulur! Damla Kalaycık’ı kendi adını taşıyan Instagram hesabından ve Youtube.com dan takip edebilirsiniz.

 

5. Derya Açıkgöz

Derya Açıkgöz’ün profilini ilk gördüğünüzde size çok tanıdık gelen bir yüzle karşılaşıyorsunuz sonra da Derya’nın renkli dünyasıyla. Moda blogger’lığının yanı sıra aynı zamanda stilistlik ile de uğraşan Derya ablası Hadise’nin de stil danışmanlığını yürütmek gibi önemli bir görevi üstlenmiş. Derya’yı ve dünyasını deryaacikgoz.com adresinden takip edebilirsiniz.

 

6. Duygu Şenyürek

Renkli, cıvıl cıvıl ve asla sıradan değil. Duygu Şenyürek’in paylaşımlarını bu 3 kelimeyle özetlemeniz mümkün.Duygu’yu ve dünyasını duygusenyurek.com.tr adresinden veya Instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

 

 

7. Gamze Biran

Gamze sadece bir moda blogger’ı değil aynın zamanda Sabah gazetesinde seyahat yazarı olarak bize ilham veriyor. Gamze’yi ve maceralarını sürekli güncellediği; gamzebiran.com’dan ve gamzebiran adıyla Instagram’dan takip edebilirsiniz.

 

9. Gizzzy / Gizem ipek

Samimi paylaşımlar, eğlenceli kombinler, güleç bir yüz… Gizem İpek iddialı galerisiyle karşınızda! Kendisini Instagram’da gizzzyadıyla takip edebilirsiniz.

 

10. Göze Şener

Erkek moda blogger’ı yok!”  dediğimiz zamanları geride bırakmaya başladık bile. Göze Şener’i ve ilham veren profilini mercek altına alın; hiswardrobe.net ve Instagram adreslerinden takip edebilirsiniz.

 

 

10. Gupserer

Çoğumuzun cesaret edemediği bir tarza sahip Gupserer. O’nu da farklı kılan  stiline cesaret katması. Gupserer’i blog’u 2013 yılında açtığı Gupses.blogspot.com.tr’de ve Instagram’da Gupserer adıyla takip edebilirsiniz.

 

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Moda Bloggeri Ne Demektir?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format