Microsoft’tan Parmak İzi Gizlenmiş modern Klavye Tanıtıldı


Microsoft cephesinden yeni parmak izi tarayıcılı şık bir klavye geldi.
İnternet devi Microsoft cephesinde Windows 10 işletim sistemi ile uyumlu yeni nesil bilgisayar aksesuarları gelmeye devam ediyor. Şimdi ise çağıl Keyboard ve Moder Nouse modelleri ile yeni klavye ve yeni fare modellerini tanıttı. Şirketin yeni ekipmanları tasarım noktasında yeni Surface modelleri ile oldukca benzerlik gösteriyor diyebiliriz. Yeni çağıl Keyboard, Apple’ın klavyelerinde olduğu benzer biçimde Chiclet biçimı tuşlara sahip ve alüminyum bir çerçeveye sahip olarak geliyor. Ağır bir yapıya haiz bu klavye Microsoft tarafınca ‘yok edilemez’ olarak tanımlanıyor. Ayrıca modelin bir dikkat çekici özelliği ise Alt ve Ctrl tuşları arasına gizlenmiş bir parmak izi sensörü bulunuyor.

Parmak izi sensörü tuşunun o bölüme gizlenmesi ile beraber kullanıcılar yazı yazarken kullananların elinin değmesi engellenmiş oluyor. Klavye tasarım noktasında gri ve gümüş renk tonları ile gelirken, bilgisayara ise hem kablo ile hemde Bluetooth 4.0 bağlantısı ile bağlanabiliyor. Bluetooth noktasında otomatik eş zamanlama klavye ilk kere kablo ile bağlandığında otomatik olarak yapabiliyor. Pil ile çalışan klavyenin pili şarj edilebilir yapı ile geliyor ve klavye Windows 10 haricinde Windows 8, Windows 10 Phone, Android ve macOS yüklü cihazlar ile de çalışabiliyor.

çağdaş Keyboard ile uyumlu cihazlar içinde Surface Pro, Surface Studio ve Laptop’da bulunuyor. Yeni tanıtılan modern Mouse noktasında ise pürüzsüz ve yuvarlak bir kasa tercih edilirken tuşları gizlenmiş olarak sunuluyor. Mouse’da gene Bluetooth 4.0 ile bilgisayara bağlnabiliyor ve Mouse için ‘sıra dışı hassasiyet’ vurgusu yapılıyor. İki adet AAA pile ile çalışabilen fare Bluetooth 4.0 destekli birçok cihazda çalışabiliyor. Bu yeni çağıl klavye yurt dışında 130 dolar olacakken, Moder Mouse ise 50 dolar fiyat etiketi ile satılacak.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Microsoft’tan Parmak İzi Gizlenmiş modern Klavye Tanıtıldı

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format