KREDİ VARKEN BAŞKA KREDİ ÇEKİLİR Mİ?


Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve bankaların yapmış oldukları kampanyalar ihtiyaç sahibi insanları banka kredilerine yöneltmiştir. Bankaların yapmış oldukları bayram, konut, yılbaşı gibi kampanyalar banka kredilerine olan talebi oldukça artırmıştır. Bankalardan kredi çekmeye düşünen İhtiyaç sahibi insanların akıllarına gelen sorulardan biride

Kredi Varken Başka Kredi Çekilir Mi?

İşte bu yazımızda, kredisi olup tekrar kredi çekmeyi düşünenler için oldukça yararlı bilgiler ve dikkat edilmesi gereken hususların altını çizeceğiz.

Eğer bir krediniz varsa ve ödemelerinizi düzenli olarak ödemesini sağlıyorsanız ve icra takibine düşmediyseniz, evet ikinci bir krediyi çekmeniz oldukça yüksektir. Hem de oldukça kolaydır.

İcra takibi, kredinin düzensiz ödenmesi gibi durumlarla karşılaşmışsanız ikinci kredinizi çekip çekemeyeceğiniz tamamen bankanın inisiyatifindedir.  Verilecek olan sözler ısrarlar ve banka müdürünü tatmin edici açıklamalar yaptığınızda, ikinci bir kredi alma şansınızı ufakta olsa artırabilirsiniz. Ancak merkez bankasında kara listeye düştüyseniz oldukça şansınız düşüktür.

İkinci Kredi Talebiniz Onaylanırsa Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar Var:

Bu konuda size bazı bilgiler paylaşacağız. İkinci kredinizi doğru bir zamanda güncel faiz oranlarını takip ederseniz böylece ilk kredinizden çok daha uygun faiz oranlarıyla alabilirsiniz. Bilmemizde yararlı olacak bir diğer konu ise bankaların bizden ikinci kredi için başvurduğumuzda bankaların dikkat edecekleri hususlar şunlardır:

  • Geliriniz
  • Malvarlığı.
  • Kredi geçmişi.
  • Düzenli ödemeleriniz.
  • Kredi notunuz

Bazı mesleklere sahip olmanızda kredi almanızı kolaylaştıracaktır. Eğer bir devlet memuru ya da bir kamu çalışanı iseniz özel işletmelerde çalışan ya da küçük ve orta işletmelere göre kredi çekmeniz daha kolaydır. Bankaların dikkat edeceği bir diğer noktalar ise şunlardır:

  • Çekmiş olduğunuz Krediden ne kadar borç kaldığı.
  • Talep edilen kredinin miktarı.
  • İlk iki maddenin toplamının kullanabilir toplam limitinizi aşmaması.

Öncelikle olarak bunlara dikkat etmeniz sizin için yeterli olacaktır.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KREDİ VARKEN BAŞKA KREDİ ÇEKİLİR Mİ?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format