Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırırım?


Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırırım?

Kredi kartları, çalışan ve emekli kesimin özel ihtiyaçlarını sundukları imkanla karşılamak için yarayan araçlar olarak görülürler. Ancak bazen şartlar içerisinde bulunan durumun tam tersine ilerler ve kişiler, belirlenen borçlarını ödeyemez duruma gelebilirler.

2016 yılının son döneminde kabul edilen yasa ile birlikte kredi ve kredi ödemeleriniz de yapılandırma süreçleri ortaya çıkması hedef alınmıştır. Amaç tüketiciyi bilinçli tüketime davet ederken, içerisinde bulunduğu durumdan da çıkmasını sağlamaktır.

Kredi Kartı Yapılandırma İşlemleri;

Kredi Kartlarında yapılandırmanın ana kilit noktasını yine bankalar oluşturmaktadır. Bu sebeple ödeme içerisinde sorun yaşadığınız kartınıza ait bankayı arama yapmanız ilk izleyeceğiniz yol içerisinde olmalıdır.

Bankalar bu işlem için ayrı birim oluşturmaktadır ve bu adımları o birimler incelemektedir. Bu sebeple de şubeye gitmek belki de zaman harcamanıza sebep olacaktır. Bankalar yapılandırma işlemleri için alınan faizlerle kar elde ederken; tüketiciler de mevcutta bulunan borçlarının kendi ödeyebileceği tutarlar indirgemiş olacaklardır. Bu sebeple de bankalar böyle başvurunuza hoşlukla yanıt vereceklerdir. Burada dikkat etmeniz gereken tek unsur kredi kartınızda ki toplam tutarın üzerine faiz ekleneceğidir.

Taksit Sayılarının Artmasında Yarar Var mı?

Bankaların yapılandırma işlemleri sayesinde taksit oranlarında ve sayılarında değişmeler ortaya çıktı. Değişmelerin ilk örnekleri arasında 48 ve 72 aya varan vade tutarları dikkat çekmektedir. Önceki vade oranlarının orta kısmında yer alması, tüketicinin konu üzerine yoğunlaşma etkisini daha da fazlalaştırmıştır.

Taksit sayılarının artırılması çalışmasının arkasından ortaya kredi kartları ile alakalı limitlerin gelmesi gündeme geliyor. Bu sayede kişiler gelirlerinden fazla limitlere sahip olamayacaklarından ödeme zorluğu da yaşamayacakları beklenilmektedir.

Kredi Kartları Limitleri Nelerdir?

2016 yılı itibari ile belirlenen tutarlar kişi gelirinin en fazla dört katı olacak şekilde belirlenmesi esas alınarak, bankalar bu yönde çalışmalar ve düzenlemelere başlamıştır.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırırım?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format