Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?


Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Banka kredileri acil nakit ihtiyacı olan kişilerin en çok başvurduğu yöntemlerden biri haline gelmiştir. Gelişen bankacılık imkanları ile kredi alabilmek artık çok daha kolay sağlanabiliyor. Kredi alabilmek için kişilerden bir takım şartları karşılaması da bekleniyor elbette. Bu şartların başında gelir belgesi ve kredi notu yer alıyor.

Kredi notu kişilerin banka kredilerinden yararlanıp yararlanamayacağı ile ilgi bilgileri sunuyor. Böylece kişiler banka kredilerini kullanıp kullanamayacaklarını ya da istedikleri krediyi alabilmek için uygun koşullara sahip olup olmadıklarını öğrenebilir.

Kredi Notu Aralıkları Nelerdir?

Banka kredi notları 0 ile 1900 arasında değişiklik gösterir. Buna göre 0 ile 799 arasında bir kredi notuna sahip olan kişi ne yazık ki düşük kredi not aralığında olduğundan dolayı kredi alma durumundan yararlanamaz.

Kredi notu 800 ile 1299 arasında bir değere sahip olan kişinin düşük bir ihtimal dahi olsa kredi alabilme imkanı vardır. Genellikle bu not aralığına sahip kişilerin kredi notunu yükseltmeye çalışması beklenir. 800 ile 1299 not aralığında kredi notuna sahip olan kişiler kefil ya da ipotekli kredi durumlarından yararlanabilir.

Kredi notu 1300 ve 1499 not aralığında olan kişiler risk grubunda bulunurlar. Az risk grubu içerisinde olmalarından dolayı kredi alabilme imkanları vardır. Fakat her bankadan kredi almaları da söz konusu olmadığından dolayı bu not aralığına sahip kişilerin çeşitli bankalar ile iletişime geçmesi önerilir.

Banka kredi notları 1500 ve 1900 arasında değişiklik gösteren değerdeki kişilerin kredi alması çok daha kolaydır. Özellikle 1700 ve 1900 arasındaki not aralığına sahip kişilere kredi çıkması kesin denilebilir.

Banka Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Banka kredi notlarını öğrenebilmek için yapılan işlemler ücretlidir. Findeks’i kullanarak bir defalık banka kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Banka kredi notları kişilerin hangi kredi için uygun olduklarının bilgisini vermektedir.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kredi Çekmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format