Konut Kredisi Yapılandırma


Yeni planlanan faiz düşüşleri ile birlikte, kredi transferi ve yeniden yapılandırma adına bankalara yapılan başvurularda büyük artışlar görülüyor. Geçtiğimiz yıllarının başında ki tutarlar bugün ile karşılaştırıldığın da o dönemler yüksek faiz oranları ile kredi talebinde bulunan vatandaşlar, yeniden yapılandırma işlemleri için bankalara başvuruyor.

Tüketici sabit faizli kredilerde faiz oranları yükseldiğinde bundan etkilenmiyor fakat faiz oranları düştüğünde yeniden yapılandırma için bankalara başvurma hakkı tüketici için doğuyor. Diğer adı ile refinansman yada remortgage olarak da bilinen kredi yapılandır işlemi, daha önceden kullanılan yüksek faizli oranların, edinilen hakla daha düşük faiz oranları kullanarak kalan borç daha iyi şartlar da ödenebiliyor.

Bu yapılandırma ile birlikte, toplam kredi maliyeti daha aşağılara çekilebiliyor, faiz oranlarında ciddi bir değişiklik olacağı söylenmesi zor olsa da vade süresi uzatılıyor ve her ay için bankaya geri ödeme yapılacağı miktar en aza indiriliyor. Aylık ödenmesi gereken taksitlerin aşağı çekilmesiyle bütçe rahatlıyor, gelir gider dengesi sağlanabiliyor. Aynı zamanda konut kredisi yapılandırması ile birlikte ödeme planı üzerinde istenilen şekilde oynama yapılabiliyor.

Kredi Yapılandırmanın Faydaları Nelerdir?

Güncel olan düşük faiz oranları ile borç kapatılabiliyor, toplamda gözüken kredi maliyeti aşağı çekilebiliyor, kalan borç için ödenen faiz azaltılıyor, ödeme planı yeniden yapılandırılıyor, vade süresi azaltılarak aylık taksitler de azaltılıyor. Değişken faizli sistemden sabit faizli sisteme geçme ya da tersi olan faiz yapısı değiştirme adı altında yapılabiliyor.

Kredi Yapılandırma Koşulları Nelerdir?

Öncelikle kredi yapılandırma işlemi gerçekleştirilirken kalan borcun miktarı, faiz oranlarının arasında ki farklar, aylık taksit tutarı ve toplam kredi maliyeti göz önünde bulunduruluyor. Aynı zamanda herhangi bir banka değişikliği yapılacak ise ekspertiz ücreti, erken borç kapatma bedeli ve dosya masrafı gibi ek ödemeler göz önünde bulundurulmalı.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konut Kredisi Yapılandırma

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format