Kilo Vermeyi Engelleyen 3 Alışkanlık


Bayanların en büyük problemleri arasında yer alan fazla kilolar, kurtulmak için de en çok uğraştıkları şeydir. Bu konuda hemen her türlü yola başvursalar da bazıları için kilo vermek soruna dönüşebilmektedir.

Aslında kilo verme işleminden önce kilo almaya neden olan faktörlerin tespit edilerek bunların ortadan kaldırılması gerekmektedir. İşte bunlardan olan ve üç genel başlıkta toplanacak olan kilo vermeyi engelleyen 3 alışkanlık terk edilirse zaten kilo sorunu ortadan kalkacaktır.

1.Üç Beyazdan Uzak Durmamak

Kilo almaya neden olan ve kilo vermeyi engelleyen 3 alışkanlık için ilk olarak üç beyaz olarak adlandırılan un, yağ ve şekerin hayatımızda çok fazla yer kaplaması gösterilebilir.

Üc-Beyazdan-Uzak-Durmamak

Uzmanların o kadar söylediği ve deneyimle de sabitlediğimiz üç beyazın kilo vermenin önünde büyük engel olması maalesef kendimize engel olmamıza yetmemektedir. Bu üç kalorisi yüksek besinin belli ölçülerde tüketilmesi ile kilo veremem sorunu ile baş etmek mümkün olabilmektedir.

2.Yatmadan Önce Yemek Yemek veya Abur Cubur Atıştırmak

Yine kilo vermeyi engelleyen 3 alışkanlık içinde olan ve kilo vermenin önüne geçen büyük bir sorunda yemek alışkanlıklarıdır. Uyku öncesi yenilen yemekler ve abur cubur atıştırmaları gece uyku sırasında metabolizmanın yavaşlaması ile vücutta yağa dönüşerek depolanmaktadır. O nedenle de bütün gün spor yaparak yakılan yağlar gece yenilenlerle kat kat tekrar yağ olarak vücutta depolanmaktadır.

fazla-kilolardan-kurtulmak

3.Ara Öğün Yerine Ana Öğün Alışkanlığı

Aslında ara öğünlerle beslenmek hem daha sağlıklıdır hem de kişiyi daha rahat ettirmektedir. Özellikle geç saatlerde yenilen akşam yemekleri bütün gün harcanan enerjiden dolayı çok acıkan kişilerin yemeğe yüklenmesine neden olmakta ve ölçü dışında yenildiği için de kilo vermenin önüne geçmektedir. Ara öğünlerle azar azar yemek hem vücudun rahat etmesini sağlamaktadır hem de kilo vermede kolaylaştırıcı olmaktadır.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kilo Vermeyi Engelleyen 3 Alışkanlık

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format