Katlanabilir iPhone 2020 yılında gelebilir


ABD’li teknoloji devi Apple, iPhone X’un çentiğini saymazsak yıllardır akıllı telefonlarının tasarımlarında radikal bir değişiklik yapmayı tercih etmedi. Fakat yeni bir söylentiye göre şirket iki yıl içinde katlanabilir bir iPhone tasarlamak için Asyalı ortaklarıyla çalışmalara başlamış durumda. Bu heyecan verici haberin detaylarına geçelim.

Apple geçtiğimiz yıl katlanabilir ekran patenti almıştı

Bank of America analistlerinden Merrill Lynch, Apple’ın katlanabilir bir iPhone modeli için çalışmalara başladığını belirtiyor. Lynch’e göre dev şirket, Asyalı tedarikçileri ile katlanabilir iPhone konusunda temasa geçmiş durumda. Apple’ın daha önce katlanabilir ekranlar için bir başka dünya devi LG ile de çalışmalar yaptığı biliniyordu. Eğer 2020 yılında piyasada katlanabilir iPhone modeli göreceksek, cihazın OLED ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz.
Ayrıca Bkz.ABD’de Çinli üreticilere ilk darbe geldi
Daha önce Samsung ve Lenovo da katlanabilir telefonlar ile ilgili çalışma yapmış ancak ortaya somut bir model çıkaramamışlardı. Katlanabilir akıllı telefonların tek handikapı ekran olmamakla birlikte diğer bileşenlerin de katlanabilir bir teknolojiye uyumlu olmaları gerekiyor. Apple konu hakkında bir açıklama yapmazken, şirketin geçtiğimiz yıl katlanabilir ekran patenti almış olması da bu iddiaları güçlendiriyor.
 

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Katlanabilir iPhone 2020 yılında gelebilir

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format