Kama Sutra nedir? – Kama Sutra Pozisyonları


Kama Sutra nedir?

Kama Sutra, toplumumuzda cinsel birleşme pozisyonlarını yazan bir kitap olarak bilinmektedir. Ancak Kam Sutra, içinde pek çok konuyu barındıran kapsamı geniş bir kitaptır.

M.S. 500. Senelerde yazılmış, yalnızca cinsel birleşme pozisyonları değil, toplumsal davranışları, aile içindeki ilişkileri, sevgiyi, aşkı, sarılmayı, ilişkide, insanların birbirine karşı tavır ve davranışlarını yazan ve son olarak da, cinsel pozisyonları izah eden bir kitaptır.

?Kama? zevk demektir, “Sutra” da kitap mananına gelir. “Zevk Kitabı” veya “Aşk Kitabı” olarak da isimlendirilebilir. Kitap, vasati yedi bölümden oluşmaktadır. Bunların da 36 adet alt bölümü mevcuttur. Ve bu alt bölümlerin de kendi içlerinde ayrı ayrı konuları bulunmaktadır.

Kama Sutra, sadece cinsel pozisyonları izah eden bir kitap değildir. İçinde ilişkilere değin pek çok bölüm bulunmaktadır. Kitabın cinsel pozisyonlarla alakalı üç dört bölümden oluştuğunu belirtmek gerekir. 1 ve 3 arası başlangıç düzeyi, 4 ve 6 orta düzey, 7 ve 9 zor düzey ve 10 profesyonel düzey olarak gruplandırılmaktadır. Profesyonel düzey uzman gözetiminde gerçekleştirilmelidir. Başlangıç düzeyi daha kolay olduğu için en çok seçenek edilendir.

Kama Sutra pozisyonları nelerdir?

Kama Sutra, günümüzden takriben 1500 sene önce Hindistan’da ortaya çıkmış, mutluluk öğretileri içeren bir kitaptır. Kama Sutra, Zevk Kitabı mananına gelir.

Kama Sutra, cinsel hayatla alakalı bir hayli öğretici ve yol gösterici bilgi içerir. Bunlar arasında kadın ve erkeğin hassas noktaları, çiftlerin cinsel hayatlarını renklendirecek ipuçları ve seks pozisyonları yer alır.

Kama Sutra onlarca fark seks pozisyonu önerir. Kama Sutra’da yer alan seks pozisyonları zorluklarına göre derecelendirmiştir.

Kama Sutra cinselliğin netice odalı olmamasını ister. Kama Sutra’ya göre birleşme sırasında boşalma olası olduğunca ertelenmeye çalışılmalı, eşler değişik tekniklerle birbirlerini uyarmalıdır.

Daha fazlasını öğrenmek için videoları izleyebilirsiniz. Aslında “Kama Sutra pozisyonları zordur” düşüncesi, toplum tarafından doğru kabul edilmiş bir klişedir. Kama Sutra’da zor pozisyonlar vardır fakat kolay pozisyonlar da bulunmaktadır. Bu pozisyonları tecrübe yanılma yoluyla ve partnerinizle konuşarak cinsel hayatınızda uygulamanız gerekmektedir.

O yüzden kitabın okunması gerekir. Bununla birlikte ilmi gazeteler, kitaplar veya mecmualarda bu pozisyonları görülmelidir. Kesinlikle incelenmelidir. Böylelikle bu pzoisyonları tecrübe ederek kendinizi ve partnerinizin cinsel arzularını keşfedebilirsiniz.

Kama Sutra Pozisyonları


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kama Sutra nedir? – Kama Sutra Pozisyonları

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format