İştah Kesen Atıştırmalıklar


İnsanoğlu geçmişten günümüze her zaman dış görünüşüne önem vermiştir. Bakım, kozmetik, stil, moda gibi konuları da kapsayarak bir bütün oluşturan dış görünüş özellikle kadınlar için önemli bir yer tutmaktadır. Bu sebeple ülkemizde kadınların %70’i iştahlarına dikkat ederek diyet yapmaktadır. Diyet yaparken tabi ki kulaktan dolma bilgilere bakmadan bir uzmana danışarak sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Yapılan diyet sporla desteklendikten sonra daha başarılı sonuçlar elde edilir.

Healthy diet. Fresh food in a paper bag

Kilo vermek için yapılan hataların başında insanın kendini aç bırakması gelmektedir. Bunun yerine iştah kesen atıştırmalıklar ve gıdalar tüketildiği zaman kilo vermek daha kolay ve zevkli bir hale gelecektir. Bu gıdaların tüketimi insanın diyete başladığı ilk zamanlarda yediklerini düzenlemesini ve sıkıntı çekmemesini sağlar. İştah kesen besinlerin başında elma gelmektedir. Elma lif ve pektin isimli madde bakımından zengin olup insanda tokluk hissi uyandırdığı ve günlük enerji ihtiyacını karşıladığı bilinmektedir. Orta boy yeşil bir elma yaklaşık 53 kalori iken kırmızı elma  yaklaşık 78 kaloridir. Elmanın yanı sıra protein bakımından zengin yoğurt, ayran, peynir gibi süt ve süt ürünlerini de insanı tok tutarak ana öğünlerde iştah azalmasına sebep olmaktadır. Tercihen sabah kahvaltıda veya gün içerisinde yenen haşlanmış yumurta 155 kalori olup tok tutmada etkilidir.  Beslenme uzmanlarının tavsiyelerinde her daim yer alan salatalar da elma gibi bol life sahiptir. Yulaf ezmesi ve yeşil çay iştah açan hormonların salınımını yavaşlatarak iştah azaltır, tok tutar. Aynı zamanda yeşil çay, acı biber gibi yağ yakma özelliğine sahiptir.

elma

Bütün bu yiyecekler ölçülü ve dengeli bir şekilde tüketildiğinde iştah azalmasına neden olmakta ve kalıcı bir şekilde kilo kaybı sağlamaktadır.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İştah Kesen Atıştırmalıklar

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format