iPhone İçin En İyi Hatırlatıcı Uygulamaları


iPhone İçin En İyi Hatırlatıcı Uygulamaları

Daha düzenli bir yaşamın sırrını herkes merak eder ancak pek az insan elini taşın altına sokup, artık düzenli olacağını varsayarak buna dair çalışmalara başlar. Bakıldığında, günümüzde hem ofis çalışanları, hem şirket sahipleri hem de yöneticiler için durum bu şekilde işliyor ve gün geçtikçe insanlar daha düzenli bir yaşam için ipuçları arıyorlar. Hemen bir ipucu verelim; hatırlatıcılar. Akıllı cihazların günümüzde tabiri caizse her şeyimiz olduğunu biliyoruz ve bugünkü yazımızda Apple iPhone için en iyi hatırlatıcı uygulamaları hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

 

Pek çoğumuzun ajanda kullanmaktan çok uzak olduğunu biliyoruz ancak bu hatırlatıcı uygulamaları da kullanarak, sürekli yanımızda taşıdığımız akıllı cihazlarımız aracılığıyla daha verimli bir insan olmayı başarabiliriz. Türkiye’de en çok kullanılan hatırlatıcı uygulamaları arasında yaptığımız en kaliteli seçimlerle; sizin için sıraladık.

 

Google Keep

Google Keep, hem ücretsiz hem de çok basit bir hatırlatıcı uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirilmesine yıllar önce başlanan ancak bir türlü tutunamayan pek çok Google projesinin yanında, Google Keep hem sade tasarımı hem de kolay kullanımı sayesinde, aldı başını gidiyor diyebiliriz. Android ve iOS cihazlarda çalışan, aynı zamanda web uygulaması ve tarayıcı eklentileri de bulunan Google Keep’in iPhone için en iyi hatırlatıcı uygulamaları arasında yer aldığını belirtmemiz mümkün. Çok başarılı bir senkronizasyon gücü bulunan bu uygulamanın ayrıca oldukça iyi bir sistemi mevcut. Post it kağıtlar biçimdeki tasarımı ile bu ücretsiz ve hızlı Google uygulamasını çok sevebilir, hatırlamanız gerekenleri günlük olarak burada kaleme alabilirsiniz.

Reminders

Evet, yanlış okumuyorsunuz; Apple’ın resmi uygulaması ve her iPhone’unda varsayılan olarak yüklü gelen Reminders da; en iyi hatırlatıcı uygulamalarından bir tanesi. Apple cihazları ile ücretsiz bir biçimde tam senkronize olabilen dönemin en iyi uygulamalarından Reminders; günlük hatırlatıcınız olabilme yolunda kesinlikle çok iyi bir seçenek. Özellikle sade bir yaşantınız varsa ve karışık projelendirmeler yapmayacaksanız; Reminders’ın gününüzü kotarmak ve düzenlemek için yeterli olduğu kesinlikle belirtilebilir.Reminders yahut Hatırlatıcılar uygulamasını her Apple cihazında, iOS işletim sisteminde görebilmeniz mümkündür.

 

Todoist

iPhone için en iyi hatırlatıcı uygulamaları arasında yer alan Todoist de; kesinlikle bu işin hakkını verenlerden. Getting Things Done felsefesine göre oluşturulmuş Todoist; hem ücretli hem de ücretsiz sürümleri ile tarafınıza muhteşem bir hatırlatıcı uygulaması sunuyor. Ücretli sürümünde, lokasyonunuza dair hatırlatmalar ve daha pek çok özelliği bulunduran Todoist’te, ücretsiz üyelik de aslında gayet yeterli bir seçenek. Web üzerinde, masaüstünde, Windows ve iOS ortamında; bunun yanında tüm tarayıcılarda uygulaması bulunan Todoist’in senkronizasyon hali de oldukça başarılı. Kısaca belirtmek gerekirse; gerçekten karışık bir yaşantınız varsa Todoist’in geniş arayüzünde oldukça aktif bir biçimde gününüzü düzenleyebilmeniz ve bu hayatı daha yaşanılabilir kılmanız mümkün olacaktır.

Omnifocus

Güçlü klasörleme yapısı sayesinde, tüm zamanların en iyi GTD yahut planlayıcı uygulamaları arasında görülen Omnifocus, verimlilik uygulamaları kategorisinde yüzlerce ödüle sahip ve yıllardır bu alanda rakip tanımıyor. Özellikle hem ofiste hem evde çalışması gerekenler, bunun yanında hobilerini düzenlemek, hayatını bir düzen içinde yaşamak isteyen karmakarışık insanlar için biçilmiş kaftan olan Omnifocus’un tasarımı ve kullanımı biraz karışık gelebiliyor; ancak uygulamaya kısa sürede alışabiliyorsunuz. Sadece iPhone, iPad ve Mac için geliştirilen Omnifocus’un Android, Windows yahut Web uygulaması bulunmuyor. Yüksek bir fiyatı bulunan Omnifocus’un en iyiler arasında olduğu aşikar; ancak uygulamayı kullanmak istiyorsanız ve daha önce planlayıcılara dair hiçbir bilginiz olmadıysa, tarafınıza tavsiyemiz daha basit uygulamaları seçmeniz yönünde olacaktır. Mac ve iPhone cihazlarda senkronize bir biçimde çalışan Omnifocus, satın alınmaya değer nadir uygulamalardan bir tanesi.

Things

Apple üzerinde tasarım ödülü alan Things’in geçtiğimiz aylarda üçüncü versiyonu da çıktı ve Things kullanıcıları bu versiyonu yıllardır bekliyorlardı. Cultured Code tarafından geliştirilen ve Omnifocus’un en büyük rakibi olduğu söylenen Things de; sadece iOS tabanlı platformlarda çalışıyor ve Windows, Web uygulamaları mevcut değil. Android’de de var olmayan Things’in bu yapısı, sadece Apple cihazları olanlar için uygulamayı ideal kılsa da; gerek tasarımı gerekse sistem altyapısı hayranlık uyandırıcı ve her iPhone sahibi; bu hatırlatıcı uygulamasına sahip olmak isteyebiliyor.

 

Daha verimli yaşamak istiyor ve hayatınızı hatırlatıcı uygulamaları ile düzene sokmak istiyorsanız; Things, denemeniz gereken uygulamalardan bir tanesi.

Wunderlist

Geliştirilmeye devam etmese de; o tüm dünyada en çok kullanılan hatırlatıcı uygulamalarından bir tanesiydi. Geçtiğimiz aylarda Windows tarafından satın alınan Wunderlist’in arkasından, Microsoft kendi uygulamasını yayınladı ancak bu uygulamayı beğenmeyenler ve Wunderlust’ta takılı kalan üyeler bi’ hayli fazlaydı. Tarafınıza, bir planlayıcı ve hatırlatıcıda olması gereken her şeyi sağlayan Wunderlist; iPhone için en iyi hatırlatıcı uygulamaları arasında ücretsiz olarak en iyi seçeneklerden bir tanesi. Dilediğiniz gibi proje oluşturup onlara tarih atayabileceğiniz Wunderlist üzerinde, geliştirilmesi gereken yönler de elbette bulunuyor ancak şimdiki haliyle, uzun yıllar basit hayatınızı idame ettirebilecek seviyede bir uygulama olduğu belirtilebilir.

Siz de, yukarıdaki listeden ihtiyacınıza göre bir seçim yapabilir ve hayatınızı düzene sokmaya başlayabilirsiniz!

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPhone İçin En İyi Hatırlatıcı Uygulamaları

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format