İlk Buluşmanın Önemi


İletişim sürecinde ilk güreşmenin önemi ve payı büyüktür. Her insan her ne kadar aksini iddia etse de aslında bazı önyargı ve düşünceler ile birlikte gelir. Bu nedenle ilk olarak bu önyargıların ya da karşınızda ki insanda uyandırmak istediğiniz duygular düşünceler neler bunları belirlemeli ve ilk görüşmede buna yönelik olarak davranmalısınız. İlk buluşmanın önemi uzmanlar tarafından da belirtilen bir konudur. İlk görüşmede edinilen durumlar kolay kolay aşılamaz ve kişinin sizinle ilgili görüşlerinin yüzde yirmisini oluşturur. Tüm bu sebepler dolayısı ile ilk görüşme konusunda dikkatli ve özenli olmalısınız.

 

İlk buluşmanın öneminden dolayı özellikle kılık ve kıyafetinize özen göstermelisiniz. Giyim kuşamınız sizin kişiliğinizle ilgili çok sağlam ipuçları verir. Bu nedenle kıyafetinizi ona göre belirlemelisiniz. Ayrıca ilk görüşmede çok fazla konuşmamalısınız daha çok karşı tarafa söz hakkı tanıyın ve siz onu değerlendirin. Unutmayın ki ilk görüşmede ipleri elinize almak çok önemlidir. Bu nedenle konuşurken seçtiğiniz kelimelere, kullandığınız cümlelere dikkat edin. Bunu yaparken de yapmacık olmamaya dikkat edin çünkü doğal görünmek her zaman için karşı tarafı etkilememenin en kolay yoludur. Bu nedenle hem makyajınızı hem kılık ve kıyafetinizi abartıdan uzak daha çok sizin kendi kişiliğinizi ve karakterinizi yansıtan şeylerden yana kullanmanız doğru olacaktır.

 

Erkekler abartılı olan ve karmaşık olan şeylerden hoşlanmaz hatta korkabilirler. Olabildiğince doğal olun ve karşınızdaki insana güven verin. Konuşurken başka şeylerle ilgilenmeyin ve sadece ona odaklanın. Göz teması kurmak doğru bir iletişim için oldukça önemlidir. Bu nedenle göz temasından kaçınmayın fakat bunu yaparken de gözünüzü dikip bakmayın. İlk buluşmanın önemi büyüktür bunlara dikkat ederek siz de karşınızdaki insan ile daha sağlıklı iletişim kurabilirsiniz.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlk Buluşmanın Önemi

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format