GÖZLERİNİZ VE SAĞLIĞINIZ


GÖZLERİNİZ VE SAĞLIĞINIZ

 

             Gözlerimiz , nesneleri ayırt etmemize ve yaşamımıza ait bütün detayları farketmemize yaradığı için en önemli organlarımızdan bir tanesidir. Fakat bütün organlarımızda olduğu gibi başına bir şey gelmeden değeri anlaşılmaz. Gözlerimizde oluşan bir sorun diğer organlarımıza kıyasla daha geç düzeltilebilir bunun nedeni daha hassas ve daha duyarlı olmasıdır. Çalışma alanı da küçük olduğu için ameliyatı da zordur.

 

             En çok karşılaşılan göz hastalıklarının başında özellikle kış dönemlerinde veya doğadaki polenlerin artması ile beraber gözde meydana gelen ‘göz nezlesi’ gelir. Doktor kontrolünde verilen bir damla ile birkaç hafta içinde tekrar sağlıklı gözlere kavuşabiliriz. İkincisi ise ‘ göz kuruluğu ‘ olarak bilinen hastalıktır. Bu hastalık gözümüzün aşırı sulanması ya da göz kapağımızın yapışması , batması , sigara dumanından çok rahatsız olma şeklinde görülür. Tedavisi ile oldukça basittir suni göz yaşı eklemesi veya ufak bir operasyonla tekrar eski sağlığımıza kavuşabiliriz. Kirpiklerimizin olduğu kısımda halk arasında ‘arpacık’ denilen çıkıntının belirmesi ise biraz canımızı yakabilir fakat antibiyotik tedavisi ile o da çok kısa bir zamanda tedavi edilebilir.

            Buradan özetle göz sağlığımıza dikkat etmemiz daha büyük sorunlara neden olmaması açısından önemlidir. Özellikle bayanların bu anlamda dikkatli ve kaliteli makyaj malzemeleri seçmeleri gerekiyor kanımca. Kalitesiz makyaj malzemesi kullanan kişiler çok büyük göz iltihapları veya daha farklı sağlık problemleri ile karşı karşıya kalıyorlar. Gözlerimiz sayesinde dokunabiliyor, hissedebiliyor, okuyor, öğreniyoruz o nedenle onlara bir hayli titiz davranmalıyız.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÖZLERİNİZ VE SAĞLIĞINIZ

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format