Gözaltı Torbalarınızdan Kurtulun!


Yüzünüz, yaşanmışlıklarınızın, sağlığınızın ve kendinize olan özeninin aynasıdır. Yorgunluk, stres, endişe, mutluluk gibi duyguların etkileri ciltte rahatlıkla fark edilebilir. Gözaltı torbaları da kişinin yaşadığı stres, kaygı, uykusuzluk durumunu gösterir. Kişiyi rahatsız eden bir durumdur ve güzellik açısından estetik görünümü de bozar.

Gözaltı Torbaları Neden Oluşur?

 

Birçok hastalık konusunda olduğu gibi, bu konuda da genetik faktörlerin de etkisi olmakla beraber, yorgunluk, stres, uykusuzluk, su tüketiminin yetersizliği, hormon dengelerinde düzensizlik, yaşlanma gibi sebeplerle de gözaltı torbaları ortaya çıkabilir. Yaş ilerledikçe ciltteki kasların gevşemesi ve eski gücünü kaybetmeye başlamasıyla sarkmalar, ödem ve şişlikler meydana gelebilir. Son yıllarda kimsenin elinden düşürmediği tablet ve telefonlar, uzun süre televizyon karşısında geçirilen saatler de gözaltı torbalarının oluşumunu tetiklemektedir. Fazla tuz tüketimi sonucunda vücuttaki suyun atılamaması sebebiyle ödem oluşumları, gözde alerjik reaksiyonlar ve kaşıntılar da yine gözaltı torbalarının oluşumuna sebep olabilen etkenlerdir.

 

Gözaltı Torbaları Nasıl Geçer?

 

Tavsiye edilen birçok yöntem bulunmaktadır. En başta uykusuzluk, yorgunluk ve stres kısmını halletmeniz veya en aza indirmeniz gerekmektedir. Bu kısmı hallettikten sonra yapacağınız uygulamalar daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Salatalık Uygulaması            Akşamları eve geldiğinizde, buzdolabında muhafaza ettiğiniz salatalıktan ince dilimler keserek gözlerinizin üzerine koyup en az 15-20 dakika koyup bekleyin. Gözlerinizi dinlendirecek ve ödeminizi azaltacaktır.

 

Buz Uygulaması         Direk temas ettirmek yerine, ince bir bez ya da tülbent içerisine koyacağınız 2-3 kalıp buz parçasını gözaltı torbalarınızın üzerinde hafif hareketlerle gezdirmek ve düzenli olarak uygulamak gözaltı torbalarınızı rahatlatacaktır.

 

Demleme Çay Poşetleri        Evinizdeki çay demlemek için kullandığınız çay poşetlerini de gözaltı torbalarınızın şifa bulmasında kullanabilirsiniz. Çayın içerisinde bulunan maddeler göze faydalı gelerek aynı zamanda da gözü dinlendirmektedir.

 

Eğer tüm uygulamalara rağmen gözaltı torbalarınızda bir düzelme olmuyorsa, doktorunuzla görüşüp ilaç tedavisi veya cerrahi müdahalelerle ilgili bilgi almanız gerekebilir.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gözaltı Torbalarınızdan Kurtulun!

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format