Etkisi Kanıtlanmış Mucize Sivilce Maskesi Tarifleri


Cilt bakım merkezleri ve kuaförlerde tam olarak temizlenmeyen fırçalar ciltte sivilce ve sivilce izleri bırakmaktadır. Genellikle ergenlik döneminde çıkmaya başlayan bu sivilceler tüm bay ve bayanların sorunu haline gelmiştir. Sivilcelerden kurtulmak için ise doğal olarak yan etkisi olmayan maskeler kullanabilirsiniz.

Evde Kolaylıkla Yapılabilen Maskeler Nelerdir?

Birçok kişinin deneyip kesin çözüm aldığı maskeleri duymuşsunuzdur. Bunlardan biri de bal ve tarçın maskesidir. Şu şekilde yapılmaktadır:

2 yemek kaşığı bal

1 çay kaşığı tarçın

Sadece bu iki malzemeyi kullanmanız yeterlidir.

Hazırlanışı Ve Uygulaması

Bal ve Tarçını iyice karıştırın daha sonra yüzünüze yumuşak dairesel hareketlerle yüzünüze iyice yedirin.20-25 dakikalık bir sürede yüzünüzde beklesin. Daha sonradan yüzünüzü ılık su ile yıkayıp temizleyin. Günde bir sefer bu işlemleri yaparak belli bir zaman içinde sivilcelerin azaldığını veya yok olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bu maskenin yüzü rahatlatıcı ve dinlendirici bir özelliği de vardır.

Elma Sirkesi Tarifi

En etkili sivilce maskelerinden bir diğeri ise elma sirkesi maskesidir. Bu maske ise evde kolaylıkla uygulanabilen bir maske olup maliyetinin düşük, etkisinin büyük olduğunun göstergesidir.

Hazırlanışı

Bir bardak suyun içerisine bardağın dörtte biri kadar elma sirkesini dökünüz. Daha sonradan bu iki malzemeyi karıştırmaya başlayın. Karıştırdıktan sonra pamuk yardımı ile cildinize hafif bastırarak maskeyi uygulayın. Daha sonradan maskeyi bir süre beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Böylelikle hem sivilcelerden arınmış hem de genç ve kusursuz bir cilt elde etmiş olursunuz.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etkisi Kanıtlanmış Mucize Sivilce Maskesi Tarifleri

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format