Erkekler İçin Zayıflama Yöntemleri


Erkekler İçin Zayıflama Yöntemleri

Çağımızın hastalığı haline gelen fazla kilolar sağlığımızı etkileyen büyük tehlikelerdendir. Kadın, erkek ve çocuk fark etmeksizin fazla kilolarla çok sık rastladığımız bu dönemde bazı yöntemlerle zayıflamak ve kilomuzu korumak mümkündür. Bu sayede daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek kaçınılmaz olacaktır. Bu yöntemlerden bahsedecek olursak;

 

 Yatmadan Önce Yemek Yememek

 

Yatmadan en az 3 saat önce yemek yemek kesilmeli ve su tüketimi olmalıdır. Eğer fazla acıkılırsa yoğurt, salatalık gibi kalorisi çok düşük yiyecekler yenmelidir​​​​​​. Akşamları sindirim sistemimiz yavaşladığından yüksek kalorili yiyecekler yendiğinde vücudumuzda depolanmaktadır.

 Bol Bol Su Tüketimi

 

Zayıflama yöntemlerinin başında bol bol su tüketimi vardır. Günde en az sekiz bardak su tüketimi olmalıdır. Su içmek, vücudumuzda tüm organlarımız açısından çok önemlidir.

 Yağlı Ve Kalorisi Yüksek Yiyeceklerden Uzak Durmak

 

Yağlı yiyecekler, tatlılar, hamur işi yiyecekler ve bunun gibi kalorisi yüksek yiyecekler vücudumuzda yağ olarak depolanmaktadır. Bu nedenle bu tarz yiyeceklerden uzak durmak gerekmektedir. Bunların yerine daha sağlıklı olan meyve ve sebzeler tüketilmelidir. Tahıllı yiyecekler yenmelidir.

 

 Spor Yapmak

 

Spor yapmak erkekler için zayıflama yöntemlerinin başında gelir. Spor yapmak sağlık açısından çok önemlidir. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımının artması spor yaparak mümkün olmaktadır. Eğer vakit olmasa bile gün içerisinde kısa mesafeleri yürüyerek gitmek bile sağlık açısından faydalıdır.

 Ara Öğün

 

Gün içerisinde düşük kalorili yiyeceklerle ara öğün yapmak metabolizmanın hızlanması açısından çok önemlidir. Kahvaltıdan üç saat sonra ara öğün, ara öğünden üç saat sonra öğle yemeği, öğle yemeğinden üç saat sonra tekrar ara öğün ve ara öğünden üç saat sonra akşam yemeği şeklinde üçer saatlik aralarla öğünler yenmelidir. Ancak ara öğünler yüz kaloriyi geçmemelidir.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkekler İçin Zayıflama Yöntemleri

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format