Elma Sirkesinin İnanılmaz Faydaları!


Son dönemlerin en dikkat çekici tabii bakım ürünlerinden olan elma sirkesi, düzenli kullanıldığı takdirde mucizevi özelliklere sahip oluşu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Doğal elma sirkesi bulmak her ne kadar zor olsa da arzu ederseniz ki bu mucizevi sıvıyı hanenizde kendinizde kolayca yapabilirsiniz. Başlı başına meyve olarak da oldukça tesirli bir özelliğe sahip olan elma sirkesi, yalnızca cilt için değil zayıflamak isteyenler için de seçenek sebebi. Geçmiş dönemlerde hastalıkların rehabilitasyonu için kullanıldığı bilinen elma sirkesinin en yararlı hali natürel olarak hanede yapılmış olanıdır. Elma sirkesinin içerisinde bulunan bol miktardaki C vitamini, kalsiyum, sodyum ve potasyum kanı inceltme, ateş düşürme ve daha bir hayli rahatsızlığın rehabilitasyonunda etkin bir rol oynamaktadır.

Elma sirkesinin yararları

Hepimiz hastalıklardan savunmak için türlü metotlara müracaat ediyoruz. Bu metotlar içerisinde son zamanlarda en çok tercih edilenlerden biri ise doğal elma sirkesi tüketmek. Tıp alanında da doğal bir antibiyotik özelliği taşıdığı için elma sirkesi hastalara önerilen yollardan biri halini almıştır.

• Elma sirkesinin içerisinde bulunan ve suda çözülen lifler sindirim sistemi için oldukça faydalıdır.

• Elma sirkesinin içinde bulunan yüksek miktardaki C vitamini vücut direncinin artması açısından ehemmiyetlidir. Böylelikle bilhassa kış aylarında hastalıklara yakalanma oranında da ciddi bir düşüşe imkan sağlar.

• Elma sirkesinin bir diğer yararı ise sinüzitin temizlenmesinde tesirli oluşudur. Sinüslerin temizlenmesini sağlayarak burnun temizlenmesini sağlar. Bu da çok daha sıhhatli bir soluk için ideal sonuçlar arasındadır.

• Sindirim meselesi sebebi ile sık sık hıçkırık problemi yaşıyorsanız elma sirkesi içerisinde bir miktar su katıp tüketerek bu meselesi ortadan kaldırmanız olası olacaktır.

• Vücudunuzda istenmeyen ter kokusu artış göstermişse bu meselesi elma sirkesi ile kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Koltuk altı bölgesinde terlemeye bağlı olarak istenmeyen koku oluşumu varsa elma sirkesi ile bu bölgeyi düzenli olarak ovarak bu derdinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

• Soğuk algınlığı problemi yaşıyorsanız bir bardak su içerisinde bir kaşık elma sirkesi, 1 kaşık bal ve zencefil ilave edip tüketmelisiniz. Boğaz ağrısı, öksürük ve göğüs tıkanıklığınızın kısa müddette ortadan kalktığını göreceksiniz.

• Mevsim geçişlerinde sıklıkla görülen yorgunluklara maruz kalıyorsanız elma sirkesi tüketmelisiniz. Elma sirkesi muhtevanındaki özellikler sayesinde laktik asit birikimini önlemektedir. Bu da sizin kendinizi yorgun hissetmenizin önüne geçecektir.

• Bir hayli kişinin yaşadığı bacak krampları elma sirkesi tüketimi ile tarihe karışacaktır.

• Ağzınızda istenmeyen kötü kokular varsa veyahut diş eti irini ile alakalı mesele yaşıyorsanız her gün elma sirkesi ile yapacağınız düzenli bir gargara yolu ile bu yakıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Hem de bu gargara sayesinde dişlerinizdeki sarı kirlerinde ortadan kalktığını göreceksiniz.

• Bağırsaklarda bulunan zarar veren bakterilerin ortadan kalkmasına ve faydalı bakterin çoğalmasına olanak sağlayan elma sirkesi, sırf bu özelliği için bile düzenli bir kullanımı hak etmektedir.

Elma sirkesi zayıflatır mı?

Sıhhatli kilo vermek isteyenler son zamanlarda elma sirkesi ile zayıflama yolunu tecrübe ediyor. Alınan tesirli sonuçlar elma sirkesinin düzenli kullanıldığı takdirde gözle görülür bir zayıflama ve incelme sağladığını gösteriyor. Elma sirkesi ile zayıflayanlar bu yol için ilk olarak organik elma sirkesi bulmanın koşul olduğunu ifade ediyorlar. Şayet hanede yapamıyorsanız kesinlikle bilindik ve emin markaların ürettiği elma sirkelerini seçenek etmelisiniz. Elma sirkesi, su ve bal karışımı ile yapılan elma sirkesi kürü ile bir haftada en az iki kilo vermeniz olası. Elma sirkesi ve bal karışımı iştahınızı kesme özelliğine sahip olduğu için çok daha az yiyecek tüketmenizi sağlayacaktır. Bunun yanında vücuttaki zarar veren zehirli maddelerden ve ödemden kurtulmanız da elma sirkesi kürü ile olası hale geliyor. Perhiz ve spor ile elma sirkesi kürü desteklendiğinde neticenin çok daha başarılı ve hızlı ilerleyeceğini unutmamalısınız.

Elma sirkesi zayıflama kürü
• 1 tatlı kaşığı bal
• Bir bardak ılık su
• 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Bir bardak ılık su içerisinde tüm malzemeleri karıştırın. Başlarda tadı size çekici gelmeyebilir lakin düzenli olarak tükettiğinizde tadına mutlaka alışacaksınız. Her gün bir bardak ya da gün aşırı bir bardak olarak tüketmenizde yarar var.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elma Sirkesinin İnanılmaz Faydaları!

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format