Elma Sirkesi Diyeti


Elma Sirkesi Diyeti Nasıl Yapılır?
Aşırı kilolardan kurtulmak isteyen bay ve bayanlar inatçı kiloları vermek için en kolay yolları arıyorlar. Bu kolay yollardan biri de Elma sirkesi…

Elma sirkesi nedir nasıl yapılır ve faydaları nelerdir konulu makalemizde sizlere çok basit olarak hazırlanıp uygulanabilen elma sirkesi diyetinden bahsedeceğiz. Elma Sirkesi diyeti Profesör Dr. Maranki’ye ait olan bir diyettir. Bir bardak suyun içine  2-3 yemek kaşığı evde yapılmış elma sirkesi katılır. Mümkünse tatlandırma için 1 tatlı kaşığı bal katılabilir.

Elma Sirkesi Diyeti Nasıl Uygulanır?

Yemeklerden önce aç karnına her öğünde bir sefer olmak üzere günde 3 kez uygulanmalıdır. Aç karnına ve  yatmadan önce sabahları ve geceleri  aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi iksiri vücudumuzda biriken inatçı yağların ve işle bozucu toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur…

Elma sirkesinin faydalarından bir diğeri ise vücudun sindirim ve boşaltım mekanizmalarını daha hızlı ve etkin çalıştırma özelliğine sahip olmasıdır.

Elma sirkesi diyetiyle sağlıklı zayıflamak.

Elma Sirkesinin Zayıflatır mı?

Elma sirkesini kullanan pek çok insan sosyal ağlarda boy boy fotoğraflarını yayınlayarak inceldiklerini adeta ispat edercesine haykırmaktadırlar. Esasında çok da yeni olmayan bu tarifin tarihsel bir geçmişi var.

Elma sirkesi temel amacı zayıflama olmayan pek çok yöntemde bin yıllar öncesinde bir şifa kaynağı olarak kullanılmakta idi. Fakat Profesör Dr. Maranki’nin elma sirkesinin zayıflatma etkisine işaret etmesi ile tüm zayıflamak isteyen bayanlar ve erkekler dikkatlerini bu noktaya çevirdiler.

Elma Sirkesinin Zayıflatma Nedenleri:

En önemli nedeni iştah kesici bir etkiye sahip olması
Sindirim sisteminizi etkin çalıştırması
Boşaltım sistemimizi yeniden düzenlemesi
Ödem ve toksinlerin atımını sağlaması ve böylece vücudun fazla su yükünden kurtulması ve toksinlerin atılmasıyla vücut üzerindeki gerilimin ortadan kalkması
Bileşiği ile iyi bir trigliserit( kan yağı) eritici olması
Etkili Elma Sirkesi

Yukarıda sayılan etkilerin görülmesi ev yapımı elma sirkesinin kullanılması ile mümkündür.

Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

– 2 elma kabuğu

– 1 litre içme suyu

– 1 çay kaşığı tuz

– 1 çay kaşığı şeker

– 1 litrelik kapaklı cam kavanoz

 

Kavanoza 2 soyulmuş elma kabuklarını alalım ve 1 lt suyumuzu ekleyelim. Daha sonra da tuz ve şekeri ilave edelim. Kavanoz ışık almayacak bir ortamda 3 ay bekletilir. Kavanozun hava almamasına özen gösteriniz.

3 ay sonra elma sirkesi doğal ve içinde başka yabancı kimyasal bileşik barındırmayan bir formda kullanılmaya hazır hale gelir. Aslında makul bekleme süresi 6 aydır. Fakat 6 ay beklemek hemen kilo vermek isteyenler için çok uzun bir süredir. Bundan sonra yapacağınız işlem hakiki süzme bal bulmak. Elbette yukarıda yazılı ölçülerle yapacağınız elma sirkesi size 1-2 gün yetecektir. Bu ölçülerin oranını eşit şekilde ve orantıyı bozmadan arttırarak 1 aylık veya 15 günlük doğal  elma sirkesi hazırlayabilirsiniz.

Her öğünde aç karnına bir bardak olmak üzere alacağınız elma sirkesi ile bir ayda inanamayacağınız kadar çok kilo vermiş olacağınıza şaşıracaksınız.

Öneriler

Piyasadan alınan asit verilmiş elma sirkeleri işinize yaramayacaktır. O nedenle doğal kırmızı dolgun elmaları kullanın.

Kullanacağınız bal hakiki olmalıdır sahte bal glikozdan ibarettir ve hiçbir işe yaramaz.

Mümkünse bir bardak elma sirkesine bir çorba kaşığı bal ve bir çay kaşığı zencefil eklerseniz çok daha fazla fayda göreceksiniz.

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elma Sirkesi Diyeti

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format