Cildi gençleştiren besinler nelerdir cildin yenilenmesine yardımcı olan besinler nelerdir?


Her ne kadar yaş almayı engelleyemesek de vücuda iyi bakarak düzenli beslenme ve sağlıklı tükettiğimiz besinler sayesinde hem kaliteli bir yaşam hemde vücut yaşınızı geriye çekebilmemiz mümkün! Bugün elmaelma.com okurları için yaşlanma karşıtı olan cilt yaşlanmalarının önüne geçen besinleri sizler için derledik…

MEYVE OLMAZSA OLMAZ!

Günlük yaşantınızda ara öğünlerinizde mutlaka meyve tüketmeniz gerekmektedir. Özellikle elma, armut, muz, kivi gibi cildi yenileyen ve antioksidan özelliği olan meyveleri hayatınızın her anında tüketmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda vücudun günlük ihtiyacı olan vitaminleri meyve tüketerek karşılayabilirsiniz.

SEBZEYE SIRT ÇEVİRMEKTEN VAZGEÇİN!

Meyvelerden sonra hayatınızda her daim tüketmeniz gereken besin kategorilerinden bir taneside sebzelerdir. Sebzeler vücudunuzu dinç tuttuğu kadar kaliteli beslenmeyi destekler. Aynı zamanda yaşlanma karşıtı olan sebze tüketiminizi düzenli olarak tükettiğiniz besinler arasında olmalıdır. Özellikle havuç, kabak, ıspanak, bamya, enginar, karnıbahar gibi sebzeleri tüketmenizi öneriyoruz.

SARIMSAK

Vücudun her alanına fayda sağlayan yiyeceklerden biri de sarımsaktır. Her ne kadar kokusundan dolayı belirli aralıklarda tüketmeye çalışılsa da düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir. Halk arasında ”Doğal antibiyotik” olarak bilinen sarımsak tam anlamıyla antioksidan işlevi görmektedir. Tam anlamıyla yaşlanma karşıtı olan ve kaliteli bir yaşam için düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir.

 

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cildi gençleştiren besinler nelerdir cildin yenilenmesine yardımcı olan besinler nelerdir?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format