Android ve iOS için Animoji Nasıl Kullanılır?


Android ve iOS için Animoji Nasıl Kullanılır?

Geçtiğimiz aylarda tanıtılan ve 24 Kasım’da Türkiye’ye gelen iPhone X, özellikle lansman bağlamında herkes tarafından hayranlıkla izlenen bir cihaz olmuştu ve iPhone X’in Animoji özelliği kullanıcılar tarafından çok sevilmişti. Gerek yazılımsal gerekse donanımsal açıdan, 10. yılına özel olarak bir yenilik yapmaya çalışan ve iPhone X (10) modelinde bunu başaran Apple’ın iPhone X ardından hangi cihazı, hangi yeniliklerle çıkaracağı henüz bilinmiyor ancak bazı geliştiriciler, iPhone X üzerindeki bazı özellikleri bambaşka cihazlarda çalıştırmayı başardı bile. Android ve iOS için Animoji nasıl kullanılır? Sorusunu cevaplayacağımız bu yazı, iPhone X özelliklerinin başarılı bir biçimde taklit edilmesi konusunda en büyük örnek olacaktır.

Animoji, bildiğiniz üzere iPhone X modellerine getirilmiş bir özellik ve iMessage yolu ile emojileri surat ifadelerinize uygun dizayn edebiliyorsunuz. Bu dizayn işlemi; iPhone X’in kamera özellikleri sayesinde gerçekleşiyor. Göz kırpma, somurtkan surat ve benzeri mimikleri gösterdiğiniz vakit, iPhone X kamerası bunu rahat bir biçimde algılayıp, Animoji özelliği ile bağdaştırıyor ve belli emojilere, surat ifadenizi entegre edebiliyorsunuz.

 

Peki bu özellik, iPhone X dışında herhangi bir cihazda taklit edilemiyor mu? Elbette ediliyor. Geliştiriciler, kısmen de olsa bunu yapmayı başardılar ve hem Android hem de iOS için Animoji kullandırabilecek bir aplikasyon geliştirdiler.

 

iPhone Cihazlarda Animoji Nasıl Kullanılır?

Günümüzde iPhone cihazların sadece X modellerinde resmi olarak Animoji özelliği kullanılabiliyor. Gelecek güncellemelerde Animoji özelliğinin resmen diğer iPhone modellerine geleceğine dair ise herhangi bir emare mevcut değil; ancak Supermoji sayesinde bu durumu kotarabilmeniz mümkün olmakta. Bakıldığında, çok basit bir biçimde App Store’dan Supermoji uygulamasını indirerek Animoji özelliğini tüm cihazlarınızda kullanabiliyorsunuz. Apple iPhone modeliniz fark etmeksizin, Animoji özelliğini sadece iMessage üzerinden değil; tüm sosyal medya ve sohbet uygulamaları üzerinden gönderebilmeniz de mümkün oluyor.

Henüz beta modunda olan Supermoji uygulaması, güncellenmeye ve geliştirilmeye devam ediyor. Örneğin, hala göz kırpma ve benzeri mimikleri algılayamıyor ancak yakın zaman içerisinde bu özelliklerin de yerleştirilebilmesi planlanıyor.

 

https://itunes.apple.com/us/app/supermoji-the-emoji-app/id1300364926?mt=8

 

Android Cihazlarda Animoji Nasıl Kullanılır?

Evet, Android cihazlarda da Animoji kullanmak gayet mümkün. Baktığımızda; çok rahat bir biçimde Android üzerinde de Supermoji uygulamasını yükleyerek, Animoji özelliğini telefonunuza entegre edebiliyorsunuz. Android’de hem açık kaynağın verdiği avantaj hem de daha serbest bir ortam bulunduğundan, buna benzer pek çok uygulamanın da geliştirildiğini görüyoruz ve Supermoji yerine onları da deneyerek kesin kararınızı verebilirsiniz.

Supermoji üzerinde şu an arka plan koyma ve belli animasyon efektleri mevcut. Geliştiriciler, uygulamanın her gün geliştirilmeye devam ettiğini söylüyorlar ve updateler de bunu gösterir nitelikte.

Siz de, Android ve iOS için Animoji nasıl kullanılır? Sorusunu soranlardansanız, bu iki uygulamayı deneyebilirsiniz.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ai.deepar.supermoji


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Garabet Garabet
0
Garabet
Süper Süper
0
Süper
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
0
Aman Tanrım!
Başarılı Başarılı
0
Başarılı
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Lanet olsun Lanet olsun
0
Lanet olsun
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Bu ne yaaa Bu ne yaaa
0
Bu ne yaaa

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android ve iOS için Animoji Nasıl Kullanılır?

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in
Choose A Format
Gif
GIF format